Netflix nakręcił serial fantasy wart 200 milionów dolarów, o którym nikt nie pamięta

Żadna produkcja nie może być pewna swojego losu na Netfliksie. Przekonała się o tym jedna seria fantasy z budżetem sięgającym kilkuset milionów dolarów, o której widzowie już zapomnieli.

science fiction
8 maja 2023
3
Źrodło fot. Dziedzictwo Jowisza; Steven S. DeKnight; Netflix; 2021
i

W 2022 roku Netflix zrezygnował z takich seriali, jak Resident Evil: Remedium oraz 1899. O ile w pierwszym przypadku widzowie nie byli zdziwieni, o tyle rezygnacja z drugiej produkcji zszokowała fanów. Nie były to jednak najdroższe serie w historii Netfliksa, które nie doczekały się kontynuacji. Na ten tytuł zasługuje Dziedzictwo Jowisza z 2021 roku, którego budżet był większy nawet od widowiska skasowanego przez Warner Bros. – Batwoman.

Zapomniana seria fantasy Netfliksa

Wspomniana produkcja miała kosztować aż 200 milionów dolarów. Pieniądze robią naprawdę spore wrażenie, tym bardziej, iż pierwsza seria składała się zaledwie z 8 epizodów i po nich już nic więcej się nie pojawiło. W drugą rocznicę premiery serialu użytkownik Twittera Soundwave przypomniał o tragedii Dziedzictwa Jowisza. Co ciekawe, wśród komentujących pojawiły się głosy, że nigdy nie słyszeli o tej produkcji:

Nie zdawałem sobie sprawy, że Dziedzictwo Jowisza istnieje. 200 milionów dolarów?! Gdzie te pieniądze zostały wydane?! – David Yung.

Nigdy o tym nie słyszałem? Serial jest w ogóle dobry? – Sam.

Pozostali komentujący nie zgodzili się ze sobą odnośnie opinii na temat widowiska. Część twierdziła, że odpadła już przy drugim odcinku i nie była w stanie dalej oglądać. Natomiast drudzy uważali całą produkcję za wyjątkowo udaną, za powód kasacji podając kompletnie inne sprawy niż kwestie finansowe. Sugerowali, iż chodziło o przekaz Dziedzictwa Jowisza, który miał ponoć nie spodobać władzom Netfliksa.

Dziedzictwo Jowisza opowiada o stowarzyszeniu superbohaterów, którzy bronili Ziemi 100 lat temu. W czasach obecnych grupa jest na granicy rozpadu, a nowa generacja herosów nie jest zainteresowana podjęciem się monumentalnego zadania chronienia planety. Być może zarys fabuły brzmi ciekawie, ale to nie wystarczyło, żeby utrzymać produkcję przy życiu. Co jest tym bardziej tragiczne, jeśli pod uwagę weźmie się gigantyczny budżet. 200 milionów dolarów widocznie nie zostało odpowiednio wykorzystane.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

Netflix na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Netflix na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Temu Jedi ze Star Wars George Lucas nie pozwolił przeżyć Rozkazu 66

Temu Jedi ze Star Wars George Lucas nie pozwolił przeżyć Rozkazu 66

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

FUBAR od Netfliksa to niezwykle miłe zaskoczenie. Schwarzenegger i reszta znają się na rzeczy!

FUBAR od Netfliksa to niezwykle miłe zaskoczenie. Schwarzenegger i reszta znają się na rzeczy!