Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 maja 2022, 15:45

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Dragon Ball Super: Super Hero już blisko. Kiedy premiera filmu?

11 czerwca premierę będzie miał kolejny film kinowy ze świata Dragon Ball. Z tej okazji właściciele wytwórni Toei Animaton zamieścili w sieci zwiastun widowiska. My z kolei postaramy się omówić wszystkie szczegóły związane z Dragon Ball Super: Super Hero.

Kadr z filmu Dragon Ball Super: Super Hero / Źródło: YouTube

Opóźniona premiera

Z pewnością miliony fanów mangi wykreowanej przez legendarnego Akirę Toriyamę nie może doczekać się czerwcowej premiery kolejnego filmu o przygodach wojownika Goku. Co prawda, jakiś czas temu zapowiadano, że Dragon Ball Super: Super Hero do kin zawita w kwietniu, jednak jak poinformował portal The Gamer, z powodu ataku hakerskiego na wytwórnię Toei Animation, zdecydowano się na wyświetlenie widowiska na dużych ekranach dopiero 11 czerwca. Na szczęście opóźnienia nie są zbyt duże, a zamieszczony w sieci zwiastun z pewnością złagodził napięcie fanów uniwersum.

Więcej światła na szczegóły dotyczące premiery rzucił serwis Deadline. Według informacji, jakie podał, dystrybucją pełnometrażowej animacji zajmie się Sony Pictures Enteretainment i Crunchyroll. Dragon Ball Super: Super Hero dostępny będzie zarówno z napisami, jak i z dubbingiem. Film trafi do kin na wszystkich kontynentach. Niestety, póki co polscy fani opowieści o Goku i jego przyjaciołach muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ nie ma żadnych informacji o premierze filmu w naszym kraju.

Fabuła

O ile pewne jest, że akcja anime toczyć się będzie po wydarzeniach z poprzedniego filmu Dragon Ball Super: Broly, tak o samej fabule nie wiemy zbyt wiele.

Armia Czerwonej Wstęgi została niegdyś zniszczona przez Son Goku. Osoby, które kontynuują jej ducha, stworzyły ostateczne androidy, Gamma 1 i Gamma 2, nazywające siebie „superbohaterami”. Za cel obierają Piccolo i Gohana… Do czego dąży Nowa Armia Czerwonej Wstęgi? W obliczu zbliżającego się niebezpieczeństwa czas się przebudzić, superbohaterze! – Brzmi oficjalne streszczenie nowej produkcji.

Mimo, że po przeczytaniu opisu fabuły Dragon Ball Super: Super Hero wciąż nasuwa się sporo niewiadomych, to po obejrzeniu najnowszego zwiastuna zamieszczonego poniżej, możemy przypuszczać, iż tym razem akcja skupi się na synu Goku, Gohanie. Partnerował mu będzie jego mistrz, Piccolo, który od najmłodszych lat trenował młodego wojownika i zastępował ojca przebywającego wówczas w zaświatach. Nie wiadomo jednak, kto będzie tajemniczym superbohaterem, który ma się przebudzić.

Nowa animacja

Skoro jesteśmy przy tematyce zwiastuna Dragon Ball Super: Super Hero, to warto zwrócić uwagę na nowy sposób animacji filmu. Mocno rzuca się w oczy połączenie obrazu 3D ze standardowym rysunkiem 2D. Niestety, przedstawione fragmenty są zbyt krótkie, by ustosunkować się do eksperymentalnego zabiegu twórców. Na werdykt będziemy musieli poczekać do oficjalnej kinowej premiery przygód wojowniczych Saiyan.

Na koniec warto nadmienić, że w produkcję zaangażowany był sam Akira Toriyama, który odpowiadał za scenariusz i opracował projekt postaci do filmu wyreżyserowanego przez Tetsuro Kodamę. Pozwala to mieć nadzieję, iż nowe dzieło Toei Animation zachwyci wymagających fanów.

Dragon Ball Super: Super Hero to drugi film z serii Super, po Dragon Ball Super: Broly. Film z 2018 roku okazał się hitem zarabiając ponad 120 milionów dolarów w kinach na całym świecie.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.