Nie Netflix, a Disney Plus jako pierwszy w 2024 roku anulował serial. To koniec serii fantasy z Michelle Yeoh i Ke Huy Quanem

Serial fantasy dla nastolatków nie doczeka się kontynuacji. Powstał tylko jeden sezon produkcji z Michelle Yeoh i Ke Huy Quanem.

fantasy
Mateusz Libera 8 stycznia 2024
3
Źrodło fot. Urodzony w Ameryce, Kelvin Yu, Disney+, 2023
i

Informacja o tym, że American Born Chinese, serial fantasy dla nastolatków, anulowano została przekazana przez Entertainment Weekly. Produkcja, która powstała we współpracy 20th Television z Disneyem nie otrzyma drugiego sezonu, mimo że pierwszy zakończył się solidnym zawieszeniem akcji i zebrał całkiem dobre opinie. Co za tym idzie – ci, którzy skusili się na seans, na razie nie dowiedzą się, co stanie się z Jinem Wangiem (Ben Wang) i jego nowym przyjacielem Wei-Chenem (Ching Liu).

Tym samym to właśnie Disney+ otworzyło tegoroczną niesławną listę cyfrowych dystrybutorów, którzy zdecydowali się anulować jedną ze swoich produkcji. Serialu nie uratowała nawet obsada składająca się z solidnych aktorów o azjatyckim pochodzeniu takich jak Michelle Yeoh czy Ke Huy Quan, zwycięzca Oscara za drugoplanową rolę w filmie Wszystko wszędzie naraz.

Serial był luźno oparty na komiksach Gene’a Luena Yanga o tym samym tytule. Jako że autor nie ukończył swojej historii, twórcy byli pewni, że w pewnym momencie będą mogli nagiąć pierwowzór i dopowiedzieć wiele wątków, o czym zapewniała Michelle Yeoh, aktorka odgrywająca postać Guanyini.

Możliwości są nieograniczone. Historie składają się z tak wielu skomplikowanych warstw, że scenarzyści będą mieli dużo przestrzeni. Plac zabaw jest ogromny.

Uwaga! W dalszej treści znajdują się spoilery z serialu Urodzony w Ameryce.

Pierwszy sezon opowiadał o nastolatku, który przypadkowo poznaje syna mitycznego Małpiego Króla, Sun Wukonga (Daniel Wu). Ten wraz z Guanyiną, opiekunką rodzaju ludzkiego, stara się odnaleźć tajemniczy Czwarty Zwój, artefakt mogący uchronić niebiosa i ludzkość przed zagładą mrocznych sił.

W kolejnych odcinkach okazuje się, że ów kluczem jest właśnie główny bohater, czyli Jin Wang, który natychmiast musi poznać sztuki kung-fu, by nie tylko wspomóc siły dobra, ale i zbudować poczucie własnej wartości. W podróży będzie mu towarzyszył jego opiekun, Wei Chen. Wspomnianym cliffhangerem była informacja na temat tego, że to Jin jest Czwartym Zwojem.

Mimo takiego zakończenia, Disney+ anulowało serial. Magazyn Deadline podaje, że nieoficjalnym powodem miały być problemy z zebraniem obsady do kolejnych partii odcinków. Dziennikarze dodają, że 20th Television nadal planuje kontynuować produkcję, gdy tylko znajdzie dystrybutora.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii

2. sezon Squid Game z przybliżoną datą premiery na Netflixie

2. sezon Squid Game z przybliżoną datą premiery na Netflixie