Disney Plus na grudzień 2023 - lista seriali i filmów

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, dlatego platforma Disney+ przedstawiła swoją najnowszą ofertę programową na ten kończący rok miesiąc. Myszka Miki sprezentuje nam na gwiazdkę zarówno te klasyczne, jak i zupełnie nowe hity.

fantasy
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 26 listopada 2023
1
Źrodło fot. Indiana Jones i Artefakt przeznaczenia, James Mangold, Lucasfilm, 2023 / Percy Jackson i bogowie olimpijscy, James Bobin, Walt Disney Studios, 2023
i

I tak oto stoimy na progu 2024 roku. Nim jednak na dobre wyrzucimy stare kalendarze, przed nami jeszcze cały grudzień, który zapowiada się niezwykle ekscytująco dla każdego filmo- i serialomaniaka. To wszystko za sprawą platformy Disney+, która przygotowała dla swoich klientów nową ofertę programową, jaką dane się im będzie cieszyć już wkrótce.

Filmy

Miłośnicy produkcji pełnometrażowych w grudniu nie będą mogli narzekać na nudę. W bibliotece serwisu Disney+ 15 grudnia zadebiutuje Indiana Jones i artefakt przeznaczenia, czyli najnowsza, a zarazem ostatnia odsłona przygód kultowego archeologa. Tym razem Indy (Harrison Ford) musi za wszelką cenę chronić tytułowy starożytny artefakt pozwalający zmienić bieg historii przed ludźmi, którzy chcą wykorzystać mechanizm dla niecnych celów. W zrealizowaniu zadania pomoże mu jego chrześnica, Helena (Phoebe Waller-Bridge).

Disney Plus na grudzień 2023 - lista seriali i filmów - ilustracja #1
Indiana Jones i Artefakt przeznaczenia, James Mangold, Lucasfilm, 2023.

Grudzień to Boże Narodzenie, a jak Boże Narodzenie to nie może zabraknąć seansu Szklanej pułapki. Okazja do dopełnienia tradycji nadarza się już teraz dzięki Disney+, gdzie znajdziemy m.in. pierwszą odsłonę napakowanych akcją przygód Johna McLane’a (Bruce Willis). Nowojorski glina musi stawić czoła przeciwnościom losu, gdy jego świąteczna wizyta w Kalifornii zostaje przerwana przez atak terrorystów na biurowiec, w którym pracuje jego żona. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko włączyć film i krzyknąć: „Yippee-Ki-Yay”.

Seriale

Wśród grudniowych propozycji serialowych nie mogło zabraknąć wyczekiwanej produkcji Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Adaptacja słynnej serii książek Ricka Riordana ukazuje nam losy tytułowego Percy’ego Jacksona, 12-letniego chłopca, który dowiaduje się, że jest synem boga Posejdona. Po tym, jak młody bohater zostaje oskarżony o kradzież błyskawicy Zeusa, wraz z przyjaciółmi musi wyruszyć na pełną niebezpieczeństw podróż, aby odnaleźć potężny artefakt. Premiera pierwszych dwóch odcinków odbędzie 20 grudnia.

Disney Plus na grudzień 2023 - lista seriali i filmów - ilustracja #2
Percy Jackson i bogowie olimpijscy, James Bobin, Walt Disney Studios, 2023.

Jeśli zapragniecie poczuć świąteczny klimat, będziecie mogli obejrzeć drugi sezon serialu Śnięty Mikołaj. Produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszego sezonu. Historia rozpoczyna się od tego, jak rodzina Calvinów wraca z obchodów bożonarodzeniowych, zostawiając wszystkim magiczną śnieżną kulę pod choinką. Podczas gdy magia świąt osiągnęła najwyższy poziom, Scott skupia się na przyszłości i mianuje Cala kolejnym Mikołajem. Ale nie tylko Cal jest częścią dziedzictwa Bieguna Północnego. Carol i Sandra mają do odegrania ważne role, gdy Scott przekształca Święta Bożego Narodzenia w pełnoprawną firmę rodzinną. Nieświadomy sytuacji na Biegunie Północnym Magnus Antas, znany również jako „Zł Mikołaj”, zostaje przypadkowo uwolniony i zbliża się, by pokonać Scotta Calvina. Wszystkie epizody drugiego sezonu Śniętego Mikołaja trafią na platformę 13 grudnia.

Premiery filmów i seriali na grudzień 2023

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Gdzie obejrzeć serial Shogun i kiedy pojawią się kolejne odcinki?

Gdzie obejrzeć serial Shogun i kiedy pojawią się kolejne odcinki?

Spryciarz na Disney Plus to świetnie oceniany serial przygodowy, który zna za mało osób. Oto historia kieszonkowca z Olivera Twista

Spryciarz na Disney Plus to świetnie oceniany serial przygodowy, który zna za mało osób. Oto historia kieszonkowca z Olivera Twista

O czym jest One Day, nowy serial Netflixa? To romantyczna historia, która zachwyciła widzów i krytyków

O czym jest One Day, nowy serial Netflixa? To romantyczna historia, która zachwyciła widzów i krytyków

Gdzie obejrzeć aktorski film Avatar: The Last Airbender?

Gdzie obejrzeć aktorski film Avatar: The Last Airbender?