Kim jest David Corenswet? Poznajcie nowego Supermana

James Gunn w końcu zdradził, kto zostanie jego Supermanem. David Corenswet wkracza do świata DC i będzie mógł się wykazać. Aktor jest znany z kilku wcale nie małych ról.

news
Zbigniew Woźnicki 29 czerwca 2023
2
Źrodło fot. Hollywood; Ryan Murphy i Ian Brennan; Netflix; 2020
i

Przed Davidem Corenswetem stoi nie lada zadanie. Młody aktor wcieli się w Supermana, czyli jednego z największych superbohaterów w historii komiksów. Dodatkowo to właśnie film Superman: Legacy jako pierwszy przedstawi publiczności wizję Jamesa Gunna i Petera Safrana na uniwersum DC. Z tego powodu rola Davida Corensweta jest kluczowa. Na szczęście mężczyzna zdążył pokazać, iż wie, na czym polega aktorstwo.

Aktorstwo towarzyszyło Davidowi Corenswetowi od zawsze

David Corenswet urodził się w 1993 roku w Filadelfii w stanie Pensylwania. Jego matka była prawniczką, a ojciec, John Corenswet, najpierw zajmował się aktorstwem w teatrze w Nowym Jorku, zanim także zajął się prawem. Przyszły Superman już w młodości interesował się aktorstwem i uzyskał licencjat ze sztuk pięknych w 2016 roku w prywatnej szkole artystycznej Juilliard. Został do niej przyjęty, gdy jeszcze uczęszczał na Uniwersytet Pensylwanii.

Młody David jako dziecko wystąpił w sztuce All My Sons oraz w Makbecie. Kilkanaście lat później jednak zszedł z teatralnej sceny i wkroczył w nowy świat, w którym kontakt z publicznością został zminimalizowany. To filmy i seriale sprawiły, że David Corenswet został zauważony przez większą publikę.

David Corenswet zachwycał swoimi rolami

Aktor zdecydowanie ma większe doświadczenie z serialami niż filmami. Rola Rivera Barkleya w serialu Netfliksa Wybory Paytona Hobarta ściągnęła na niego uwagę jako pierwsza. David Corenswet odegrał tu tragiczną postać, która nie wytrzymała presji społecznej. Uważany za ucznia idealnego, nie popełniającego błędów, ugiął się pod ciężarem oczekiwań innych i wzruszył widzów swoim występem.

Nie ma wątpliwości, że aktor się sprawdził, ponieważ wkrótce otrzymał rolę w kolejnym projekcie Ryana Murphy’ego i Iana Brennana. Hollywood przenosi akcję do lat 40. XX wieku i David Corenswet tym razem wcielił się w weterana wojennego, Jacka Castello. Mężczyzna chce znaleźć swoje miejsce w zawodzie aktora. Ostatecznie musi parać się innym zawodem, który może wydawać się nieodpowiedni dla pogodnego i pozytywnego byłego żołnierza, jednak właśnie w ten sposób rozpoczyna swoją drogę na szczyt.

W obu przypadkach David Corenswet dał z siebie wszystko i wywarł na publice wrażenie. Co ciekawe, w przypadku Hollywood artysta przed swoim występem zaznajomił się z występami aktorów z tamtego okresu, zwłaszcza z rolami Jimmy’ego Stewarta oraz Gene’a Kelly’ego, których charakteryzacje miały być inspiracją dla jego Jacka Castello.

Corenswet ma jednak na swoim koncie także role filmowe. Między innymi w Affairs of State oraz Look Both Ways. Ale Superman: Legacy będzie jego pierwszym filmem na taką skalę. Amerykanin wciąż rozbudowuje swoją filmografię, a rola Clarka Kenta jest spełnieniem jednego z jego największych aktorskich marzeń i oczekiwań fanów, dla których stał się oczywistym typem, gdy ogłoszono poszukiwania młodszego Supermana.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Twisters - czy jest scena po napisach?

Twisters - czy jest scena po napisach?

Mało kto zna jedyny wyreżyserowany przez Arnolda Schwarzeneggera film, który był wielką klapą

Mało kto zna jedyny wyreżyserowany przez Arnolda Schwarzeneggera film, który był wielką klapą

„Nie lubię przemocy”. Nicolas Cage zdeklarował, że więcej nie zagra seryjnego mordercy

„Nie lubię przemocy”. Nicolas Cage zdeklarował, że więcej nie zagra seryjnego mordercy

Czy Lovely Runner jest na Netflixie? Sprawdzamy, gdzie obejrzeć koreański serial

Czy Lovely Runner jest na Netflixie? Sprawdzamy, gdzie obejrzeć koreański serial

Grała Lynn Tanner w serialu Alf. Czym dziś zajmuje się Andrea Elson?

Grała Lynn Tanner w serialu Alf. Czym dziś zajmuje się Andrea Elson?