Alarm w Marvelu, nowy Daredevil jest tak słaby, że musi przejść gruntowną przebudowę

Źle się dzieje w obozie Marvela. Wedle najnowszych doniesień studio zamierza niemal od nowa tworzyć serial Daredevil: Born Again. Decyzja miała zapaść po tym, jak władze firmy obejrzały pierwsze odcinki produkcji.

news
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 12 października 2023
2
Źrodło fot. Mecenas She-Hulk, Jessica Gao, Marvel Studios, 2022
i

Jeśli nie możecie się doczekać najnowszych przygód Matta Murdocka, to mamy dla Was wyjątkowo złe wiadomości. Wedle informacji, do których dotarła redakcja portalu The Hollywood Reporter, serialowy projekt Daredevil: Born Again, tworzony z myślą o platformie Disney+, przejdzie gruntowną przebudowę.

Niewłaściwy kierunek

Tak drastyczna decyzja została ponoć podjęta po tym, jak władze Marvel Studios z Kevinem Feige’em na czele obejrzały odcinki nakręcone zanim strajk scenarzystów i aktorów sparaliżował Hollywood. Mimo że zdołano wówczas ukończyć mniej niż połowę z 18 epizodów, wystarczyło to, aby sternicy Domu Pomysłów stwierdzili, że nie jest to właściwy kierunek.

W efekcie pod koniec września ze stanowiska scenarzystów zwolniono Chrisa Orda i Matta Cormana, którzy od tej pory będą sprawować role producentów wykonawczych. Z kolei definitywnie z projektem pożegnali się reżyserzy, którzy mieli nakręcić odcinki po zakończeniu strajków.

Z raportu THR dowiadujemy się również, że Daredevil: Born Again miało znacząco różnić się od brutalnego i pełnego akcji netfliksowego pierwowzoru. W rękach Marvela produkcja miała mieć znacznie lżejszy charakter, a Matt Murdock miał przywdziać swój kostium dopiero w czwartym odcinku serialu, wcześniej skupiając się na prawniczej karierze.

Według źródeł z Marvela studio nie chce wyrzucać całego projektu do kosza. Zachowane mają zostać niektóre sceny, a nawet całe odcinki. Niemniej jednak serial ma przejść znaczne zmiany i pomóc w tym mają pomóc poszukiwani aktualnie przez firmę nowi scenarzyści i reżyserzy.

Komentarz Vincenta D’Onofrio

I chociaż te informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez przedstawicieli Marvela, wiele wskazuje na to, że są one prawdziwe. Dowodem tego może być komentarz odtwórcy roli Kingpina, aktora Vincenta D'Onofrio, który twierdzi, że zmiany, jakie przechodzi Daredevil: Born Again, są powszechne w branży filmowej i telewizyjnej.

Każdy fajny projekt, w który byłem zaangażowany, stale ewoluował podczas preprodukcji, produkcji i postprodukcji. W dzisiejszych czasach mówi się o tym, jakby to była wielka wiadomość. A tak nie jest. To grupa twórców, którzy starają się zrobić to dobrze. To stała w tym biznesie. Nie chciałbym, żeby było inaczej. Szczerze mówiąc, martwiłbym się, gdybyśmy godzili się na coś gorszego – brzmi treść postu aktora na X/Twitterze.

Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki, by wprowadzone zmiany rzeczywiście przyniosły upragnione efekty.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Życzenie trafiło na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu magiczną animację, która zachwyciła widzów

Życzenie trafiło na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu magiczną animację, która zachwyciła widzów

Ile lat ma Magneto w X-Men ’97?

Ile lat ma Magneto w X-Men ’97?

Czy trzeba obejrzeć X-Men: The Animated Series przed X-Men ’97?

Czy trzeba obejrzeć X-Men: The Animated Series przed X-Men ’97?

Biedne istoty trafiły na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu nagrodzone 4 Oscarami dzieło sci-fi z Emmą Stone i Markiem Ruffalo

Biedne istoty trafiły na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu nagrodzone 4 Oscarami dzieło sci-fi z Emmą Stone i Markiem Ruffalo

Czy X-Men ’97 należy do MCU?

Czy X-Men ’97 należy do MCU?