Czy trzeba obejrzeć X-Men: The Animated Series przed X-Men ’97?

X-Men ’97 już zadebiutowało na Disney+. Czy przed obejrzeniem nowego serialu należy zapoznać się z X-Men: The Animated Series? Wyjaśniamy.

news
Edyta Jastrzębska 2 kwietnia 2024
1
Źrodło fot. X-Men ’97, Beau DeMayo, Marvel Animated, 2024 / X-Men: The Animated Series, Eric Lewald, Sidney Iwanter and Mark Edens, Fox, 1992
i

X-Men ’97, jak już dobrze wiadomo, jest kontynuacją kreskówki z lat 90. zatytułowanej X-Men: The Animated Series. Produkcja, która zadebiutowała w 1992 roku, a zakończyła się w 1997 roku, składa się z 5 sezonów, mających po 13-19 odcinków. To sporo materiału, ale czy trzeba go nadrobić przed obejrzeniem nowego serialu animowanego, który jest dostępny na Disney+?

X-Men ’97 przedstawia dalsze losy popularnej grupy mutantów po śmierci Profesora X. Bohaterowie muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i poradzić sobie bez pomocy swojego mentora. A skoro to bezpośrednia kontynuacja produkcji z lat 90., czy to oznacza, że należy ją znać, aby móc bez przeszkód oglądać X-Men ’97?

Na szczęście dla wielu osób, X-Men ’97 można bez problemu oglądać nie znając X-Men: The Animated Series. Nowy serial wykonuje dobrą robotę, wyjaśniając widzom najważniejsze kwestie, których mogą nie znać przez to, że nie widzieli poprzedniej produkcji, lub po prostu nie pamiętają ich, bo serię z lat 90. oglądali wiele lat temu.

Poza tym, X-Men: The Animated Series także na początek rzuca widzów w sam środek akcji. Zaczynamy przygodę z już zbudowaną drużyną, która ma swoją historię, więc tak naprawdę mamy do czynienia z analogiczną sytuacją, co tym bardziej pokazuje, że zaczęcie od X-Men ’97 nie będzie błędem. Szczególnie, że wszelkie niejasności są wyjaśniane w serialu.

A jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się, co miało miejsce w X-Men: The Animated Series, ale nie ma czasu na nadrobienie całości, może obejrzeć podsumowanie całego serialu animowanego. Jedno nawet zostało udostępnione przez Marvela i znajdziecie je poniżej.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Życzenie trafiło na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu magiczną animację, która zachwyciła widzów

Życzenie trafiło na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu magiczną animację, która zachwyciła widzów

Ile lat ma Magneto w X-Men ’97?

Ile lat ma Magneto w X-Men ’97?

Biedne istoty trafiły na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu nagrodzone 4 Oscarami dzieło sci-fi z Emmą Stone i Markiem Ruffalo

Biedne istoty trafiły na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu nagrodzone 4 Oscarami dzieło sci-fi z Emmą Stone i Markiem Ruffalo

Czy X-Men ’97 należy do MCU?

Czy X-Men ’97 należy do MCU?

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97