Czy Loki powróci w MCU? Wyjaśniamy, czy będzie 3. sezon serialu Marvela lub bohater powróci w innej produkcji

Finał drugiego sezonu Lokiego pokazał ostateczny los głównego bohatera oraz Świętej Chronologii. Przedstawione zakończenie zdaje się jednoznacznie sugerować, czy są szanse na jeszcze jedną serię.

science fiction
Zbigniew Woźnicki 10 listopada 2023
3
Źrodło fot. Loki; Michael Waldron; Disney+; 2021
i

Tekst zawiera spoilery związane z 6. epizodem Lokiego.

Włączenie Lokiego przez Mobiusa do struktur Urzędu Wariancji Czasu okazało się być punktem przełomowym nie tylko dla tej instytucji. Decyzja wpłynęła na dalsze losy Urzędu, a także na Świętą Chronologię oraz przyszłość licznych wszechświatów. W finale drugiego sezonu Lokiego wiemy już, że główny bohater spełnił jedno ze swoich największych marzeń, choć w ironiczny sposób.

Czy Loki może otrzymać 3. sezon?

W ostatnim odcinku Loki poświęca się, żeby uratować Świętą Chronologię i swoich przyjaciół przed śmiercią. Dosłownie łapie wszelkie stworzone linie czasu, dociera do centrum wszechświata i zasiada na zapadającym się miejscu Tego, Który Trwa. Tym samym zdobywa tron, o którym tak marzył, ale jednocześnie skazał siebie na swoiste wygnanie.

To eliminuje Lokiego z udziału w jego własnym serialu, ponieważ musi pozostać w tamtym miejscu, żeby kontrolować przepływ czasu oraz stabilność kolejnych linii. Wiemy, co stałoby się, gdyby zniknął, ponieważ wokół braku Tego, Który Trwa, wcześniej pełniącego tę samą rolę, tak naprawdę obraca się cały drugi sezon. Tym samym powstanie kolejnej serii zdaje się być mało prawdopodobne i Marvel raczej w taki sposób zamknął rozdział tego bohatera.

O czym mógłby opowiadać 3. sezon Lokiego?

Na wolności wciąż znajduje się wariant Lokiego, czyli Sylvie. Ona powiedziała Mobiusowi, że nie wie, co będzie robiła i o jej kolejnej przygodzie mógłby opowiadać następny sezon. Brak Toma Hiddlestona byłby jednak dużym minusem, ponieważ zarówno on, jak i jego bohater cieszą się sympatią fanów Marvela. Być może pojawiłby się w formie innego wariantu lub we wspomnieniach innych bohaterów, ale bez głównego Lokiego w akcji serial dużo by stracił.

Pozostaje również wątek Mobiusa, który odszedł z Urzędu Wariancji Czasu oraz samej instytucji. Pod koniec dowiadujemy się, że przygotowują się do polowania na warianty Kanga, które nie zdają sobie sprawy z istnienia Urzędu. Będący jeszcze na miejscu Mobius mówi, że na Ziemi-616 zajęli się jednym wariantem, co nawiązuje do filmu Ant-Man i Osa: Kwantomania.

Jeśli Marvel chciałby zrezygnować z Kanga jako złoczyńcy przez problemy prawne Jonathana Majorsa, to wydaje się, że zamknięcie wątku antagonisty w jednym sezonie serialu byłoby najlepszym wyjściem. Wtedy mogliby przejść do innej postaci, a według plotek Dr. Doom jest brany pod uwagę.

Czy Loki wróci w innych produkcjach Marvela?

Jednocześnie wydaje się mało prawdopodobne, żeby Loki pojawił się w którejś z nadchodzących produkcji Marvela. Pamiętajmy, że bohater serialu nie jest tym samym Lokim, który pojawiał się na początku MCU, ponieważ ten został zabity przez Thanosa. Historia z Urzędu Wariancji Czasu jest pobocznym wątkiem, prawdopodobnie służącym jedynie za wprowadzenie Kanga Zdobywcy do MCU i niczym więcej.

Oba sezony Lokiego są dostępne na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął na Allegro, gdzie wciąż można zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem.

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 8-10 grudnia 2023 roku

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 8-10 grudnia 2023 roku