Czy jest jeszcze szansa na film Warcraft 2?

Od premiery pierwszego filmu opartego na serii gier wideo World of Warcraft minęło sześć lat. Czy to już czas, aby twórcy rozpoczęli pracę nad Warcraft 2?

news
1 czerwca 2022
7

Źródło: Materiały promocyjne Legendary Pictures

Ze względu na ogromną popularność serii gier komputerowych World of Warcraft i fakt, że gatunek fantasy niezliczoną ilość razy sprawdził się w kinach, Legendary Pictures uznało, że wprowadzenie Warcrafta na duże ekrany w 2016 roku będzie świetnym pomysłem. Jak się okazało, nie było. Mimo starań osób zaangażowanych w projekt, Warcraft spotkał się z brutalnymi recenzjami krytyków, którzy uważali, że talent twórców został zmarnowany.

Film okazał się również rozczarowaniem finansowym na rynku krajowym, zarabiając w Stanach Zjednoczonych zaledwie 47,4 miliona dolarów. Lepiej poradził sobie w innych państwach, gdzie zyskał 391,7 miliona dolarów, co dało łączną kwotę 439 milionów dolarów na całym świecie. Mimo kiepskich recenzji krytyków i słabego box office'u w kraju, na rynkach międzynarodowych poradził sobie na tyle dobrze, że rozmowy między Blizzardem a Universalem na temat kontynuacji serii wciąż trwały.

O czym opowiada Warcraft?

W filmie Warcraft, który wydano w 2016 roku, orkowy szaman Gul'dan szuka ucieczki z umierającego świata. W tym celu wykorzystuje czarną magię, aby otworzyć portal do ludzkiego królestwa Azeroth. Wspierany przez zaciekłego wojownika Blackhanda, Gul'dan organizuje orkowe klany w armię zwaną Hordą. Król Llane, potężny wojownik Anduin Lothar i czarodziej Medivh jednoczą się, by chronić Azeroth przed najeźdźcami. Gdy obie rasy mierzą się ze sobą, przywódcy każdej ze stron zaczynają zastanawiać się, czy wojna jest jedynym rozwiązaniem.

W filmie Warcraft, wyreżyserowanym przez Duncana Jonesa, który jednocześnie jest współautorem scenariusza wraz z Charlesem Leavittem, wystąpili m.in. Travis Fimmel z serialu Vikings jako Anduin Lothar, gwiazda Mission Impossible: Ghost Protocol Paula Patton jako Garona Halforcen oraz Ben Foster z Hell or High Water jako Medivh.

Czy powstanie Warcraft 2?

W 2019 roku rozpoczęto prace nad sequelem. Miał on przywrócić bohaterów z poprzedniej części i wprowadzić wiele nowych. Problem polegał na tym, że wkrótce po rozpoczęciu prac nad nim wybuchła pandemia. Gwiazdy dołączały do projektu i rezygnowały z niego, a rozchwytywanych filmowców ostatecznie nie udało się pozyskać.

Gdy plany na wznowienie prac nad filmem Warcraft 2 zostały porzucone, rozpoczęły się wewnętrzne dyskusje na temat tego, czy Legendary i Blizzard chcą zrestartować serię, czy też kontynuować historię bohaterów i lore z pierwszego filmu.

Od jakiegoś czasu krążą plotki o możliwości powstania filmu Warcraft 2. A ponieważ oryginalny film zapowiedziano w 2006 roku, a jego premiera odbyła się dopiero dekadę później, może minąć jeszcze trochę czasu, zanim doczekamy się realizacji drugiej części. Warto jednak pamiętać, że żadne informacje na temat kontynuowania serii nie zostały jeszcze potwierdzone.

Najlepsze w Warcrafcie jest to, że producenci mają do dyspozycji ogromny świat fantasy, z którego mogą czerpać inspiracje. Jeśli wierzyć pogłoskom, wydaje się, że Legendary dąży do realizacji filmu Warcraft 2. Być może w potencjalnym sequelu zobaczymy więcej Azeroth i jego licznych cywilizacji, a może zobaczymy starsze wersje postaci z pierwszego obrazu.

Autor: Mateusz "Maurin" Marzec

Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina

Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina

Chciałbym, aby serialowy Fallout w pełni oddał ducha postapokaliptycznej przygody

Chciałbym, aby serialowy Fallout w pełni oddał ducha postapokaliptycznej przygody

Gwiazda Tomb Raider zabiera głos w sprawie sequela

Gwiazda Tomb Raider zabiera głos w sprawie sequela

Filmowy Super Mario dostarcza zabawy nie tylko dzieciom

Filmowy Super Mario dostarcza zabawy nie tylko dzieciom

Henry Cavill to idealny wybór na Arthasa do filmu Warcraft 2

Henry Cavill to idealny wybór na Arthasa do filmu Warcraft 2