Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 stycznia 2023, 13:41

Keanu Reeves pierwszy raz komentuje Constantine'a 2; od lat zabiegał o ten sequel

Keanu Reeves postanowił zabrać głos w sprawie nadchodzącego sequela Constantine’a. Gwiazdor wcielający się w tytułową rolę nie kryje radości z prac nad filmem, o który osobiście zabiegał przez wiele lat.

Źrodło fot. Constantine, Francis Lawrence, 3 Art Entertainment, 2005
i

Kilka miesięcy temu oficjalnie potwierdzono, że film Constantine, którego premiera miała miejsce w 2005 roku, doczeka się kontynuacji. Mimo że oryginalna produkcja nie spotkała się ze zbytnio pozytywnym odbiorem krytyków, po latach zyskała wśród fanów status kultowej. Nie dziwi zatem fakt, że zarówno reżyser widowiska, Francis Lawrence, jak i odtwórca głównej roli, Keanu Reeves, od dawna zabiegali o zgodę władz Warner Bros. na stworzenie drugiej części.

Tymczasem nieco więcej światła na swoją ówczesną rolę rzucił sam Reeves. W rozmowie z magazynem Total Film (via Slash Film) zdradził, iż nie wie, czy była to swego rodzaju niedokończona sprawa, ale bardzo zżył się z odgrywanym przez siebie Johnem Constantine’em.

Nie wiem, czy to była niedokończona sprawa, ale z pewnością była to rola, którą kochałem. I uważam, że reżyser Francis Lawrence wykonał tak niesamowitą robotę. Uwielbiałem grać tę postać i bardzo podobał mi się ten film – powiedział Reeves.

Kanadyjski gwiazdor opowiedział również o swoich późniejszych „podchodach” w walce o Constantine’a 2. Okazuje się, że aktor niemal każdego roku zwracał się do sterników Warner Bros. z pytaniem, czy kontynuacja otrzyma zielone światło, jednak oni za każdym razem odmawiali.

Powtarzałem swoje pytanie prawie co roku. Byłem jak [w tym momencie aktor zaczął imitować Olivera Twista – przyp. red.]: „Mogę dostać więcej? Proszę”, a oni tylko odpowiadali: „Nie, nie!” – tłumaczył.

Jak już wiemy, upór Reevesa w końcu się opłacił. Aktor nie kryje radości z tego faktu i jak sam stwierdził, traktuje tę szansę jak otwarty plac zabaw, na którym pobawi się razem z ekipą i coś tam „ugotują”, by na koniec zaserwować nam to „danie”.

Na koniec przypomnijmy, że pierwszą część Constantine’a możecie obejrzeć w serwisie HBO Max.

HBO Max kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2023
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob

1

2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.