Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 22-24 września 2023 roku

Nowy sezon Sex Education to nie jedyna warta uwagi premiera z tego tygodnia. Zobaczcie, co jeszcze możecie obejrzeć w ten weekend.

news
Edyta Jastrzębska 21 września 2023
2
Źrodło fot. Mężczyzna imieniem Otto, Marc Forster, Columbia Pictures, 2022 / Sex Education, Laurie Nunn, Netflix, 2019
i

W tym tygodniu debiutuje finałowy sezon popularnego Sex Education – to czas, aby pożegnać się z Otisem, Erikiem, Meave oraz pozostałymi bohaterami tego cieszącego się sympatią widzów serialu. Wśród nowości znajdziemy też kolejne sezony wieloletnich produkcji oraz ciekawe filmy, z którymi warto będzie spędzić wieczór przed telewizorami. Te produkcje oraz wiele innych możecie obejrzeć na Netfliksie, HBO Max i Disney+ w weekend 22-24 września 2023 roku.

Sex Education: 4. sezon – Netflix

Co to: serial dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 21 września

Rok premiery: 2019

Nadchodzi finał historii nastolatków z Moordale. W czwartym sezonie po zamknięciu liceum Moordale Otis i Eric muszą odnaleźć się w nowej szkole, gdzie pierwszy z nich zamierza otworzyć klinikę, podczas gdy drugi chciałby tylko, żeby nie skończyli na szarym końcu „szkolnego łańcucha pokarmowego”. W tym czasie Maeve wiedzie wymarzone życie w Ameryce, ucząc się w prestiżowej szkole i pobierając nauki od kultowego autora, Thomasa Molloya. Otis zaś jest za nią stęskniony, choć to nie jego jedyne zmartwienie – nie jest już jedynym dzieckiem w domu, a poza tym nie jest jedynym terapeutą w szkole.

Serial Sex Education obejrzysz na Netfliksie.

Jarhead. Żołnierz piechoty morskiej (Jarhead) – HBO Max

Co to: film dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 22 września

Rok premiery: 2005

Cenione widowisko wojenne, którego akcja rozpoczyna się pod koniec lat 80. Anthony Swofford zaciąga się wtedy do piechoty morskiej, rozpoczynając trening pod okiem sadystycznego instruktora musztry. Swofford przechodzi kurs snajperski na krótko przed wybuchem wojny w Zatoce Perskiej. Kiedy Stany Zjednoczone angażują się w wojnę, Swofford zostaje wysłany na front. W obliczu niepewności, jaką niesie za sobą każdy dzień, żołnierze starają się zachować spokój.

Film Jarhead. Żołnierz piechoty morskiej obejrzysz na HBO Max.

U nas w Filadelfii: 16. sezon (It's Always Sunny in Philadelphia) – Disney+

Co to: serial komediowy

Od kiedy dostępny na platformie: 20 września

Rok premiery: 2005

Zgadza się, to już szesnasty sezon komediowej produkcji. Gang tęskni za przeszłością, jednocześnie robiąc wszystko, żeby przetrwać ten rok. Bohaterowie nawigują po 2023 roku, mogąc pochwalić się już 16-letnim stażem za barem, i mierząc się z kilkoma postaciami z przeszłości, które nie chcą opuścić ich umysłów. Serial od 2005 roku cieszy się dużym uznaniem krytyków, przez wszystkie sezony utrzymując wysoki poziom.

Serial U nas w Filadelfii obejrzysz na Disney+.

Mężczyzna imieniem Otto (A Man Called Otto) – HBO Max

Co to: film komediowo-dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 24 września

Rok premiery: 2022

Świetnie przyjęta produkcja z Tomem Hanksem z ubiegłego roku. Oparty na komicznym i poruszającym bestsellerze New York Timesa film opowiada historię Otto Andersona, zrzędliwego wdowca, którego jedyną radością jest krytykowanie i osądzanie zirytowanych sąsiadów. Kiedy młoda, pełna życia rodzina wprowadza się do sąsiedniego domu, spotyka równą sobie pod postacią bystrej i ciężarnej Marisol, co prowadzi do nieoczekiwanej przyjaźni, która wywróci jego świat do góry nogami.

Film Mężczyzna imieniem Otto obejrzysz na HBO Max.

Amerykański tata: 19. sezon (American Dad!) – Disney+

Co to: serial komediowy

Od kiedy dostępny na platformie: 20 września

Rok premiery: 2005

Ten popularny serial animowany wraca już z dziewiętnastym sezonem. To niemały wynik, ale wygląda na to, że na bohaterów czekają kolejne przygody, które nadejdą po trudnych wakacjach. Kłótliwa rodzina musi po nich dojść do siebie, by być gotowymi na nową serię zabawnych i absurdalnych doświadczeń, jakich los z całą pewnością im nie oszczędzi.

Serial Amerykański tata obejrzysz na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował