Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 12-14 maja 2023 roku

Ten tydzień obfituje w ciekawe nowości, pośród których warto zwrócić uwagę na serial Black Knight. Zobaczcie, co obejrzeć w ten weekend.

news
Edyta Jastrzębska 11 maja 2023
2
Źrodło fot. Wielka, Tony McNamara, Hulu, 2020 / Black Knight, Cho Ui-seok, Netflix, 2023 / Matka, Niki Caro, Netflix, 2023
i

Czy Black Knight okaże się hitem na miarę Squid Game? Ten południowokoreański serial science fiction zapowiada się naprawdę ciekawie, dlatego warto w tym tygodniu mieć go na uwadze. Poza tym wśród ciekawych nowości mamy film akcji z Jennifer Lopez, której nic nie powstrzyma przed zapewnieniem bezpieczeństwa córce, i kolejny sezon Wielkiej z Elle Fanning i Nicholasem Houltem. Te produkcje oraz wiele innych możecie obejrzeć na Netfliksie, HBO Max i Disney+ w weekend 12-14 maja 2023 roku.

Black Knight – Netflix

Co to: serial sci-fi

Od kiedy dostępny na platformie: 12 maja

Rok premiery: 2023

Serial oparty na komiksie o tym samym tytule. Black Knight przedstawia świat w roku 2071, kiedy to powietrze jest zanieczyszczone do tego stopnia, iż ludzie muszą polegać na maskach, aby móc oddychać. W tych warunkach przetrwał tylko jeden procent rasy ludzkiej. Na opustoszałych ziemiach Półwyspu Koreańskiego panuje ścisła stratyfikacja społeczna. W tym systemie dostawcy odgrywają kluczową rolę, zaś dla uchodźców zostanie owym dostawcą jest jedyną szansą na przeżycie. Produkcja opowiada historię dostawcy „5-8” o wyjątkowych umiejętnościach bojowych oraz uchodźcy, który marzy o pójściu w jego ślady.

Serial Black Knight obejrzysz na Netfliksie.

Wielka: 3. sezon (The Great) – HBO Max

Co to: serial komediowo-dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 13 maja

Rok premiery: 2020

Katarzyna i Piotr, choć wydawałoby się, że natrafili na przeszkody niemożliwe do pokonania, próbują naprawić swoje małżeństwo. Piotr nie radzi sobie także z rolą pierwszego męża i skupia się na ojcostwie oraz polowaniach. To jednak nie jest w stanie w pełni go usatysfakcjonować w obliczu wizji o zmarłym ojcu, które przypominają mu o własnych niepowodzeniach. Katarzyna zaczyna zdobywać sławę poza granicami swojego państwa i zainspirowana wizytą ambasadora USA organizuje forum, podczas którego chłopi, szlachta i kupcy mogą wnieść swój wkład w rozwój nowej Rosji. Władczyni odkrywa, że nawet najlepsi przywódcy czasami muszą iść na kompromis, aby miał miejsce postęp.

Serial Wielka obejrzysz na HBO Max.

Muppetowa Masakra (The Muppets Mayhem) – Disney+

Co to: serial familijny

Od kiedy dostępny na platformie: 10 maja

Rok premiery: 2023

The Electric Mayhem Band wyrusza w epicką muzyczną podróż, by w końcu nagrać swój pierwszy album studyjny. Zadaniem ludzkiej bohaterki, Nory, jest zarządzanie i rozprawianie się z chaosem, jakim jest The Electric Mayhem Band. Z jej pomocą oldschoolowa kapela Muppetów stara się podbić współczesną scenę muzyczną, próbując w końcu zdobyć platynę.

Serial Muppetowa Masakra obejrzysz na Disney+.

Matka (The Mother) – Netflix

Co to: film akcji

Od kiedy dostępny na platformie: 12 maja

Rok premiery: 2023

Jennifer Lopez włącza tryb Johna Wicka. Nowy film Netfliksa z J.Lo to historia matki, która musiała wyjść z ukrycia, ponieważ jej dawni wrogowie zaczęli zagrażać jej dziecku. Kobieta nie zamierza do tego dopuścić, dlatego ponownie wkracza do życia córki, z którego wycofała się wiele lat temu, i planuje wykorzystać wszystkie swoje mordercze zdolności, aby dziewczynie nie spadł z głowy włos.

Film Matka obejrzysz na Netfliksie.

Justified: Bez przebaczenia (Justified) – Disney+

Co to: serial dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 10 maja

Rok premiery: 2010

Raylan Givens to współczesny stróż prawa w starym stylu. Sprawiedliwość egzekwuje w sposób, przez który trafia na celownik przestępców i który stawia go w konflikcie z innymi szeryfami. Skutkuje to przeniesieniem go z Miami do rodzinnego, małego miasteczka górniczego we wschodnim Kentucky. Ten pozornie spokojny mężczyzna potrafi pokazać swoją groźną stronę. Wystarczy zajść mu za skórę, by poznać wściekłego faceta, który dorastał z ojcem przestępcą i wie więcej o tym, kim nie chce być, niż kim w ogóle jest.

Serial Justified: Bez przebaczenia obejrzysz na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

W głowie się nie mieści 2 - czy jest scena po napisach?

W głowie się nie mieści 2 - czy jest scena po napisach?

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie

Czy Strefa interesów jest na Netflixie? Gdzie obejrzeć oscarową produkcję wojenną?

Czy Strefa interesów jest na Netflixie? Gdzie obejrzeć oscarową produkcję wojenną?