Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 września 2021, 16:42

autor: Ignacy Kruk

Clint Eastwood nie zamierza kończyć kariery

Clint Eastwood wytłumaczył w jednym z zagranicznych wywiadów, dlaczego nie zamierza jeszcze zawieszać butów na kołku. Gwiazdor zamierza kontynuować swoją karierę aktorską i reżyserską.

Cry Macho – najnowszy film 91-letniego Clinta Eastwooda – zdaje się spotykać z mieszanym odbiorem. Co jednak ciekawe, wielu chwali rolę samego Eastwooda, który mimo podeszłego wieku wciąż sprawia wrażenie energicznego i w pełni zaangażowanego w produkcję swoich kolejnych projektów. Weteran branży filmowej nie zwalnia tempa i wszystko wskazuje na to, że tak już pozostanie. Jak dowiadujemy się z wywiadu, którego Clint udzielił dla The Los Angeles Times, powód takiego stanu rzeczy jest raczej prozaiczny:

Dlaczego wciąż pracuję, mając ponad 90 lat? […] Dotarłem do momentu, kiedy zacząłem się zastanawiać, czy też nie zrobiłem już wystarczająco dużo [filmów – dop. red.], ale nigdy nie uznałem, żeby tak było. Jeśli nie będziesz trzymać poziomu, od razu się tego dowiesz [od widowni – dop. red.].

Jak widać, aktor nie dostrzegł jeszcze żadnej konkretnej przyczyny, dla której miałby rezygnować ze swojej dotychczasowej kariery. Wierzy, że jeśli nie byłby w stanie utrzymać uwagi widzów przy swoich kolejnych filmach, byłby to znak, iż faktycznie nadszedł czas na pożegnanie z branżą. Co się zaś tyczy jego zaawansowanego wieku – Eastwood komentuje tę kwestię w następujący sposób:

Może nie wyglądam już jak 20-latek – i co z tego? To po prostu znaczy, że mogę zagrać znacznie więcej ciekawych postaci.

Ostatnie filmy Eastwooda, jak Przemytnik (2018) czy też nieco starsze Gran Torino (2008), zdają się potwierdzać tezę aktora o jego nieustającej zdolności do utrzymania zainteresowania widowni w kinach. Miejmy nadzieję, że mimo mieszanych opinii krytyków Cry Macho okaże się ciekawą produkcją. Przyjdzie nam na to chwilę poczekać, ponieważ polska premiera filmu będzie miała miejsce 1 października.