Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 stycznia 2022, 13:10

autor: Ignacy Kruk

Clancy Brown o Johnie Wicku 4 i pracy z Keanu Reevesem

Clancy Brown uchylił rąbka tajemnicy otaczającej kontynuację krwawych przygód Johna Wicka. Oprócz omówienia swojej roli, aktor nie omieszkał wspomnieć o doświadczeniu, jakim była dla niego praca z Keanu Reevesem.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, że w 2021 roku zobaczymy Keanu Reevesa w dwóch ikonicznych rolach w Matrix: Zmartwychwstania i 4. części perypetii Johna Wicka. Ostatecznie w ubiegłym roku doświadczyliśmy powrotu Keanu tylko do roli Neo, a na premierę wyczekiwanej kontynuacji historii „Baby Yagi” przyjdzie nam poczekać aż do marca 2023 roku.

Pomimo, że fabuła nowego Johna Wicka pozostaje tajemnicą, obsada filmu została ujawniona, a wchodzący w jej skład Clancy Brown - w wywiadzie via Collider - zdradził co nieco na temat swojej postaci i jej roli w rządzącej przestępczym półświatkiem grupie zwanej Wysokim Stołem:

Powiedziałbym, że [w John Wick 4 - dop.red.] odkrywamy więcej kart jeśli chodzi o Wysoki Stół - moja postać ujawnia przeróżne zawiłości dotyczące struktury władzy w tej organizacji. Poza tym jestem nawet w kilku scenach, które można by nazwać scenami akcji, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Clancy Brown nie omieszkał również pochwalić Keanu Reevesa, potwierdzając, że postawa gwiazdora w rzeczywistości nie odbiega od entuzjastycznych informacji, które słyszymy na jego temat:

Byłem na planie podczas pożegnania Lance’a Reddicka, bardzo chciałem go spotkać i muszę przyznać, że wszystko, co opowiada się o Keanu jest jak najbardziej prawdziwe. Keanu specjalnie pojawił się, żeby uczcić ostatni dzień Lance’a, co było naprawdę miłe z jego strony. Pan Reeves to naprawdę porządny jegomość.

Kontynuację przygód Johna Wicka reżyseruje Chad Stahelski, który pracował przy poprzednich filmach z serii, za scenariusz zaś odpowiadają Shay Hatten i Michael Finch.

Oprócz Keanu i Clancy’ego Browna, w produkcji zobaczymy znajome twarze m.in. Laurence’a Fishburne’a (Matrix), Ian’a McShane’a, Lance’a Reddicka, jak również nowych dla uniwersum aktorów np. znanego z roli Pennywise’a Billa Skarsgarda (To).

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.