Fani próbują oszukać system Netflixa licząc, że ich ulubiony serial nie zostanie anulowany

Fani Cienia i kości łączą siły i w niebanalnej inicjatywie starają się nie dopuścić do zakończenia produkcji ich ulubionego serialu, którego przyszłość stanęła pod znakiem zapytania.

fantasy
8 maja 2023
3
Źrodło fot. Cień i kość; Eric Heisserer; Netflix; 2021
i

Aktualnie produkcje, szczególnie telewizyjne, nie wiodą długich żyć. Przyszły czasy, w których serie nieosiągające konkretnych wyników w określonym czasie zostają anulowane. Na przyszłość widowiska wpływa wyłącznie kilka pierwszych tygodni i to na ich podstawie decyduje się, czy serial osiągnął sukces. Jest to dość kontrowersyjne działanie, ponieważ gigant rezygnuje z tytułów, które często są dobre, ale nie miały wystarczająco czasu i nie udało im się zabłysnąć w wyznaczonym, bardzo krótkim terminie.

W ten sposób nawet cieszące się popularnością produkcje mogą nie doczekać się kolejnego sezonu. W takiej sytuacji postawiony jest aktualnie serial Cień i kość. Widowisko Netfliksa to ekranizacja książek Leigh Bardugo, osadzonych w uniwersum Grishów. Serial opowiada o młodej wojowniczce – Alinie, władającej wyjątkową mocą, dzięki której ma szansę powstrzymać wielkie zło. Fandom produkcji składa się z fanów serii Netfliksa oraz powieści, na podstawie których powstał. To właśnie ci ludzie stanęli w obronie swojego ulubionego widowiska, organizując nietypowe przedsięwzięcie.

Pierwszy sezon serialu osiągnął sukces i w swój debiutancki weekend stał się drugim najczęściej oglądanym programem w USA. Drugi sezon miał premierę w marcu tego roku, ale nie cieszył się równie dobrymi wynikami. To skłoniło jego twórców do podzielenia się informacją, że kontynuacja serialu oraz powstanie długo oczekiwanego spin-offu zależy wyłącznie od oglądalności.

Na działanie fanów w tej sprawie nie trzeba było długo czekać. Jak podaje serwis Rolling Stone entuzjaści Cienia i kości zaczęli organizować nocne, wspólne seanse drugiego sezonu. Zdarzało im się oglądać serię nawet pięć razy w tygodniu, tylko po to, aby podnieść oglądalność i utrzymać ją na drugim miejscu listy najpopularniejszych programów telewizyjnych Netfliksa. Jedna fanka imieniem Holly wyznała, że udało jej się obejrzeć serial co najmniej 60 razy, aby podbić wyniki.

Fani robili, co mogli, również w mediach społecznościowych. Motorem napędowym był tweet Michaela Scully'ego, który otwarcie apelował, aby oglądać serial, ponieważ jego dalsze losy zależą zainteresowania w pierwszych 28 dniach na platformie. Wszyscy prężnie działali, aby zrobiło się głośno o Cieniu i kości i całej sytuacji.

Portale społecznościowe podbijały hasztagi akcji i udało się w ten sposób trafić do szerszego grona odbiorców. Do przedsięwzięcia przyłączyły się inne fandomy, głównie produkcji, które już wcześniej znalazły się w podobnej sytuacji i zostały anulowane.

Cała ta sytuacja idealnie obrazuje, jak bardzo fanom zależy na ich ulubionych filmach i serialach. O tym, czy trudy miłośników historii Aliny Starkov się opłaciły, przekonamy się pewnie wkrótce.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

Netflix na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Netflix na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

FUBAR od Netfliksa to niezwykle miłe zaskoczenie. Schwarzenegger i reszta znają się na rzeczy!

FUBAR od Netfliksa to niezwykle miłe zaskoczenie. Schwarzenegger i reszta znają się na rzeczy!

Chris Hemsworth wróci na kolejną przygodę Tylera Rake'a? Trwają prace nad Extraction 3

Chris Hemsworth wróci na kolejną przygodę Tylera Rake'a? Trwają prace nad Extraction 3

Według gwiazdy Pierścieni Władzy tylko jedna postać może pokonać Galadrielę i to nie Sauron

Według gwiazdy Pierścieni Władzy tylko jedna postać może pokonać Galadrielę i to nie Sauron

Aktorka z Wiedźmina uważa, że odejście Henry'ego Cavilla nie wpłynie na serial

Aktorka z Wiedźmina uważa, że odejście Henry'ego Cavilla nie wpłynie na serial