Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 sierpnia 2021, 16:45

autor: Karol Laska

Carnage z Venoma 2 postacią złożoną niczym Gollum z Władcy Pierścieni? To sugeruje reżyser

Andy Serkis, reżyser Venoma: Let There Be Carnage, porównał tytułowych antybohaterów do Golluma z Władcy Pierścieni, którego niegdyś odgrywał. Twórca zaznaczył, że zależy mu na nadaniu odpowiedniego charakteru postaciom wygenerowanym komputerowo.

Pomimo mieszanych opinii na temat pierwszego Venoma, ten otrzyma kontynuację i widzowie wiążą z nią naprawdę duże nadzieje. Wszystko w związku z tym, że doszło do zmiany na pozycji reżysera i za kamerą stanął Andy Serkis – popularny artysta, który słynie ze swojego zamiłowania do odgrywania cyfrowo wygenerowanych postaci (najczęściej przy pomocy techniki motion capture). Odegrał chociażby Golluma we Władcy Pierścieni i Cezara w trylogii Planety Małp czy nakręcił opartego na zwierzętach wykonanych w CGI Mowgliego: Legendę dżungli. Tego pierwszego bohatera przyrównał nawet do postaci z Venom: Let There Be Carnage (via Apple TV [patrz: materiał zatytułowany Exclusive Trailer 2]):

Spędziłem znaczną część mojego życia, grając bohatera, który ma dwa oblicza swojej osobowości, ale może w nich znaleźć pewne punkty wspólne. Wykonane cyfrowo postacie muszą zachowywać się poważnie, muszą być całkowicie wiarygodne. Chciałem zapewnić fizyczny sposób wyrazu dla Carnage’a całkowicie różny od Venoma. Takie rzeczy zawsze muszą opierać się na realizmie i prawdzie. Ten film jest w pewnym sensie idealny, bo podkreśla to, co rzeczywiście potrafi kino.

Podejście Serkisa do Venoma 2 co najmniej intryguje, bowiem obiecuje zupełnie inne spojrzenie na bohaterów muszących koegzystować z tzw. symbiontem. Okazuje się, że ów nie będzie tylko pretekstem do uatrakcyjnienia scen akcji, ale i elementem rozwoju psychologicznego zarówno Venoma, jak i Carnage’a. Cieszy więc fakt, że akurat za ten film wziął się prawdziwy zapaleniec, jeżeli o chodzi o reprezentowanie komputerowo wygenerowanych bohaterów na dużym ekranie. Oby to się tylko udało. Venom 2: Carnage pojawi się w polskich kinach 17 września 2021 roku.

  1. Venom: Let There Be Carnage na zwiastunie pełnym akcji i humoru
  2. Venom 2: Tom Hardy kocha tę postać, dlatego spędził miesiące nad scenariuszem
kalendarz wiadomości
2021
sierpień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.