Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 listopada 2022, 20:01

Caraxes z Rodu smoka odzwierciedla naturę Daemona. Co ich łączy?

Zakończony niedawno Ród smoka pokazał kilka ziejących ogniem bestii, dosiadanych przez Targaryenów. Okazuje się, że Daemon i Caraxes mają ze sobą całkiem sporo wspólnego.

Źrodło fot. Ród smoka; Miguel Sapochnik i Ryan Condal; HBO; 2022
i

Twórcy Rodu smoka stali przed bardzo dużym wyzwaniem. W porównaniu z Grą o tron mieli oni bowiem za zadanie pokazać więcej smoków, które odgrywały całkiem sporą rolę w serialu.

Okazuje się jednak, że stworzone komputerowo bestie miały więcej wspólnego ze swoimi jeźdźcami, niż można się było spodziewać. Tak było w przypadku Daemona Targaryena oraz Caraxes, o czym wspomina Mike Bell, pracownik działu VFX zajmującego się efektami w Rodzie smoka.

W ostatnim wywiadzie dla portalu Screen Rant wyjawia, że Daemon oraz Caraxes są bardzo do siebie podobni. Wspomina o wyjątkowości smoka.

Nasz kierownik bardzo chciał opracować sposób lotu smoków, a także ich chód i postawę na długo przed rozpoczęciem prac nad serialem. Zespół animatorów myślał nawet o sposobie, w jaki kręcą swoimi głowami. Meleys robi to tak, jak zrobiłaby to lwica, podczas gdy Caraxes był wyjątkowy i różnił się od innych. Jest znacznie bardziej podobny do węża i nieco bardziej nerwowy.

Miguel zawsze powtarzał, że Caraxes powinien wyglądać tak, jakby nie pasował do ziemi, ze względu na jego kształt. Mam kilka psów wyścigowych, takich jak lurchery i charty, a on je z nim porównał. Są niesamowite, gdy są na pełnych obrotach, ale kiedy leżą, wyglądają trochę niezręcznie. W pierwszym odcinku jest moment, w którym Daemon uspokaja swojego smoka w jaskini. Caraxes próbuje się dopasować, ale jednocześnie czuje, że nie lubi być ograniczany. Chce być wolny tak, jak jego jeździec.

HBO Max kupisz tutaj

Trzeba przyznać, że smok opisany w taki sposób przez Mike’a Bella pasuje do postaci Daemona Targaryena. Grany przez Matta Smitha bohater w pierwszym sezonie Rodu smoka dał się poznać jako arogancki i bezduszny, a także zdolny do morderstwa z zimną krwią. Jednocześnie jest rówież nerwowy, nie lubi się dopasowywać, a także nie toleruje narzucanych na niego ograniczeń.

Co więcej, każda z przedstawionych w Rodzie smoka ziejąca ogniem bestia jest unikatowa. Po pewnym czasie zaczynają przejmować cechy charakterystyczne dla swoich jeźdźców. Daemon i Carexes są tego dobrym przykładem, ale serial pokazał, że ta zasada pasuje również do innych.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku Meleys, czyli smoka dosiadanego przez Rhaenys Targaryen, znanej również jako „Królowa, której nigdy nie było”. Wydaje się, że smoczyca przejęła królewskie cechy swojej jeźdżczyni, a jej rogi przypominają koronę.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.