Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 listopada 2022, 10:57

Szokujące zmiany w Disneyu, Bob Iger wraca na stołek prezesa po odejściu Boba Chapeka

Doszło do zupełnie nieoczekiwanego przetasowania w szeregach władz Disneya. Miejsce dotychczasowego prezesa korporacji, Boba Chapeka, zajmie jego poprzednik – Bob Iger.

Źrodło fot. Flickr, Thomas Hawk, Walt Disney Television
i

Rada nadzorcza Disneya zdecydowała się na szokujący ruch. Wedle najnowszych doniesień, włodarze medialnego giganta podjęli decyzję o odsunięciu ze stanowiska dotychczasowego prezesa korporacji, Boba Chapeka. W jego miejsce powróci nie kto inny, jak jego poprzednik – Bob Iger. Jest to o tyle niespodziewane, że jeszcze w czerwcu tego roku Chapek podpisał z Disneyem umowę, na mocy której miał pełnić swoją funkcję przez kolejne kilka lat.

Dziękujemy Bobowi Chapekowi za jego służbę dla Disneya w trakcie długiej kariery, w tym za przeprowadzenie firmy przez bezprecedensowe wyzwania związane z pandemią – brzmi oświadczenie Susan Arnold, szefowej zarządu koncernu.

Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się również, że Iger zgodził się objąć stanowisko dyrektora generalnego na dwa lata. Po tym czasie CEO ma wskazać swojego następcę.

Rada doszła do wniosku, że w miarę jak Disney rozpoczyna coraz bardziej złożony okres transformacji branży, Bob Iger jest najwłaściwszą osobą, aby poprowadzić firmę przez ten kluczowy czas – czytamy.

Przypomnijmy, że Chapek kierował Disneyem od 2020 roku. Niestety, w trakcie swojej kadencji podjął wiele kontrowersyjnych decyzji (ze zwolnieniami włącznie). Ponadto popadł w konflikt z gubernatorem Florydy, w związku z tematem seksualnego wychowania dzieci w szkołach, a sam dom Myszki Miki zanotował ostatnimi czasy poważne straty na giełdzie.

Z kolei Iger w okresie swojego panowania w latach 2005-2020 przyczynił się w dużym stopniu do znaczącego rozwoju firmy. W tamtym okresie Disney wchłonął Marvela, Lucasfilm i Pixara.

Nowy-stary dyrektor wyraził wielką radość z możliwości powrotu, jaką otrzymał od zarządu. Najpewniej również pracownicy będą z takiego obrotu spraw zadowoleni, bowiem Iger w trakcie swojej pracy starał się utrzymywać dobre stosunki z podwładnymi.

Disney+ kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.