Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 maja 2022, 15:47

Akademia Pana Kleksa łączy siły z blockchainem

Maciej Kawulski wierzy, że NFT i metaverse są przyszłością rozrywki, a nowa ekranizacja Akademii Pana Kleksa ma być ku temu pierwszym krokiem. Nowatorski projekt nie tylko zabierze widzów na plan, ale pozwoli również na przeniesienie interakcji z dziełem poza salę kinową.

Źródło: fototeka.fn.org.pl

Maciej Kawulski, producent znanych filmów – Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, 365 dni i 365 dni: Ten dzień, postanowił zrealizować bardziej familijny pomysł. W wywiadzie dla kanału BeInCrypto opowiedział o rozpoczętym projekcie związanym z nakręceniem na nowo Akademii Pana Kleksa i połączenia dzieła filmowego z NFT oraz metaverse. Ma to być początek wieloletniej franczyzy i już są plany na około sześć filmów.

Pan Kleks w świecie blockchaina

Nowa Akademia Pana Kleksa nie będzie ani remakiem oryginalnego filmu z 1984 roku, ani ekranizacją książki z 1946 roku:

Nie będzie to ani remake, ani ekranizacja, co ciekawsze, twórczości Brzechwy. Będzie to kompletnie nowa historia na motywach literatury Brzechwy i przede wszystkim, co jest najważniejsze, a to pytanie prędzej czy później musi zadać sobie każdy, kto sięga, inspiruje się choćby jakimś wielkim dziełem literackim, na ile z niego będzie czerpał i na ile to, co jest w nim zawarte, jest ciągle uniwersalne, na ile jest interesujące.

Twórcy planują stworzenie całkowicie nowej historii, która zainteresuje dzisiejszą młodzież. Postanowiono jednocześnie wyciągnąć ze źródła wszystkie elementy edukacyjne i zabawne, które wciąż mogą być aktualne w obecnym świecie.

Dla Macieja Kawulskiego użycie blockchaina i metaverse jest spełnieniem marzeń z dzieciństwa, gdy chciał zabrać ze sobą coś z filmu do świata realnego i spędzać wolny czas ze znanymi postaciami. Producent nie zdradził szczegółów, ale według niego wykorzystanie NFT z metaverse pomoże przedłużyć kontakt z widownią poza salę kinową.

Czym jest metaverse?

Metaverse to przestrzeń w wirtualnej rzeczywistości, gdzie jej użytkownicy mogą wchodzić w interakcje pomiędzy sobą oraz z komputerowo wygenerowanym środowiskiem.

W ten sposób nie tylko fani spędzą więcej czasu z ulubionymi bohaterami, ale także ekipa filmowa będzie mogła na bieżąco weryfikować plany dotyczące kolejnych części i porównywać je z oczekiwaniami fanów. Dodatkowo NFT ma pomóc w skróceniu dystansu z odbiorcami, ale jak zaznacza Kawulski, to nie wystarcza i należy zastanowić się, jaki przekaz chce się wykonać poprzez tę technologię, do jakich rozmyślań go zmusić i być może również sprowokować.

Połączenie kina z blockchainem przy produkcji Akademii Pana Kleksa będzie prawdopodobnie pierwszym takim projektem. Nowatorski film wyjdzie poza sale kinowe. Wciąż jednak nie mamy żadnych szczegółów. Zdjęcia do filmu właśnie się zaczęły i być może w nadchodzących miesiącach nowe informacje zostaną przekazane.

Czym jest blockchain?

Technologia blockchain jest wirtualnym rejestrem służącym do zapisu transakcji i jest on duplikowany pomiędzy kolejne komputery należące do jego sieci. Jego konstrukcja sprawia, że praktycznie niemożliwym jest jego zhakowanie, zmiana w rejestrach lub oszukanie systemu.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.