Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Kultowy film Armageddon ma jedną poważną dziurę fabularną, którą kojarzą wszyscy widzowie. W sieci wypłynął komentarz Bena Afflecka, który wyśmiewa założenia produkcji, a fani proszą o więcej opinii aktora.

science fiction
30 maja 2023
2
Źrodło fot. Armageddon; reż. Michael Bay; Syrena EG; 1998
i

Armageddon to prawdziwy hit 1998 roku, który znają prawdopodobnie wszyscy. Asteroida zmierza ku Ziemi i swoim uderzeniem może zmieść całą ludzką cywilizację. W tej sytuacji NASA zatrudnia doświadczonych pracowników platformy wiertniczej, których zadaniem będzie zniszczenie nadciągającego zagrożenia.

Od samego początku pełen gwiazd film był wyśmiewany z powodu takiego założenia fabularnego. Na Twitterze pojawiło się nagranie z komentarzem Bena Afflecka. Krótka wypowiedź aktora pokazuje, iż sam gwiazdor produkcji miał wątpliwości odnośnie fabuły widowiska:

Spytałem Michaela [Baya], dlaczego łatwiej jest przeszkolić na astronautów pracowników platformy wiertniczej niż wytrenować astronautów, żeby umieli wykonywać odwierty. On mi odpowiedział, żebym się „k***a zamknął”. I to był koniec tej dyskusji.

Dalej Affleck naśmiewa się ze sceny, w której postać Bruce’a Willisa tłumaczy naukowcom z NASA, iż nie potrafią zbudować wiertła. To również wydaje się dosyć dziwne, skoro w NASA zatrudniani są specjaliści zdolni skonstruować maszyny wynoszące satelity na orbitę. Pod koniec powraca jeszcze wątek przeszkolenia astronautów. Harry Stamper (Bruce Willis) nie chce pracować z osobami zaproponowanymi przez NASA. Mogą być astronautami, ale nie wiedzą nic o odwiertach – to powód bohatera Willisa.

Stamper chce pracować z „najlepszymi”, czyli ze swoją własną ekipą. Dlaczego łatwiej będzie ich wytrenować w tydzień na astronautów, niż tych drugich do robienia odwiertów? Odpowiedź Michaela Baya w kierunku Afflecka zdaje się sugerować, iż reżyser sam zdawał sobie sprawę z niedoskonałości scenariusza, ale nie zamierzał nic z tym zrobić.

Pozytywnie na nagranie z komentarzem zareagowali fani. W swoich wypowiedziach na Twitterze sugerowali, iż potrzeba więcej Bena Afflecka rozkładającego na części swoje filmy:

Czy w tym momencie Ben Affleck stworzył CinemaSins? – Paul Klein.

Wspieram Bena Afflecka wyłącznie dlatego – Sean.

Teraz kocham go jeszcze mocniej. Ben Affleck zasługuje na własny kanał YouTube, gdzie komentowałby filmy – DottyMedia.

To jest świetne. Jeśli przez całe nagranie rozrywa film na strzępy, to muszę obejrzeć resztę – Samiracles.

Obejrzałbym ten film w wersji Bena – trophy hunting.

To oczywiście nie są wszystkie wypowiedzi. Komentujący zdają się zgadzać z aktorem, iż produkcja jest pełna dziur fabularnych, a nawet film sam w sobie może nią być. Mimo wszystko Armageddon jest lubiany. A my chcielibyśmy posłuchać, jak Affleck bierze na tapet Ligę Sprawiedliwości Zacka Snydera.

Film Armageddon jest dostępny w usłudze Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął na Allegro, gdzie wciąż można zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Ostro krytykowany film z Justinem Timberlakiem po 12 latach od premiery stał się hitem na Netflixie

Ostro krytykowany film z Justinem Timberlakiem po 12 latach od premiery stał się hitem na Netflixie

Prawdziwe Quiet Place? Milcząca dziewczyna kontra obcy to niepozorny sukces SF Disney Plus

Prawdziwe Quiet Place? Milcząca dziewczyna kontra obcy to niepozorny sukces SF Disney Plus

Zobacz zwiastun nowego thrillera Netflixa. Występują w nim gwiazdy Star Wars i Bridgertonów

Zobacz zwiastun nowego thrillera Netflixa. Występują w nim gwiazdy Star Wars i Bridgertonów

Chris Hemsworth bał się, że Pogromcy duchów zakończą jego karierę

Chris Hemsworth bał się, że Pogromcy duchów zakończą jego karierę

Uwielbiany serial detektywistyczny wraca po 5 latach. Znamy datę premiery nowej serii True Detective

Uwielbiany serial detektywistyczny wraca po 5 latach. Znamy datę premiery nowej serii True Detective