Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 września 2022, 17:15

Aemonda Targaryena z Rodu smoka czeka drastyczna przemiana, 6. odcinek subtelnie ją zapowiedział

Szósty epizod Rodu smoka w niebezpośredni sposób informuje widzów o przyszłym losie Aemonda Targaryena. Jest to związane z jego chęcią posiadania własnego smoka.

Źrodło fot. Ród smoka, Ryan Condal i Miguel Sapochnik, HBO, 2022
i

Tekst zawiera spoilery związane z serialem Ród smoka oraz książką Ogień i krew.

W najnowszym odcinku Rodu smoka byliśmy świadkami sporego przeskoku w czasie. Fabuła serialu przeniosła się aż o dziesięć lat do przodu i synowie Alicent oraz Viserysa wchodzą w nastoletni okres życia. Młodszy z braci, Aemond, wciąż nie ma własnego smoka. Z tego powodu jest obiektem kpin, co zdecydowanie nie podoba się chłopcu. Ród smoka już w szóstym odcinku zostawił dla nas wskazówkę o koszcie, jaki poniesie Aemond, żeby zdobyć smoka, co byłoby zgodne z fabułą Ognia i krwi George’a R.R. Martina.

HBO Max kupisz tutaj

Los Aemonda Targaryena w Rodzie smoka może pokryć się z książką

W trakcie odcinka Księżniczka i królowa Alicent rozmawia z Aemondem o jego zachowaniu. Syn królowej regularnie zakrada się do siedliska smoków, co naraża go na niebezpieczeństwo. Jednocześnie Aemond jest zapewniany, że smok dla niego w końcu się wykluje i nie ma powodów, by czuć się gorszym, zaś pozostali chłopcy w końcu przestaną go dręczyć.

W trakcie rozmowy matki i syna tuż obok siedzi zafascynowana stonogą Helaena Targaryen, siostra Aemonda. W momencie, gdy Alicent mówi: „Kiedyś dostaniesz smoka”, dziewczynka patrząc na insekta wypowiada zdanie: „Będzie musiał zamknąć oko”. Teoretycznie Helaena nie bierze udziału w dyskusji, ale krótkie zdanie jest pewną podpowiedzią. Wszystko staje się jasne, jeśli spojrzymy na historię z Ognia i krwi.

W książce na pewnym etapie umiera Laenor Velaryon, mąż księżniczki Rhaenyry. W związku z tym rodzina królewska udaje się na Smoczą Skałę na pogrzeb. Aemond wciąż nie ma smoka i przyrzeka, że dosiądzie Vhagara, który jest największym ze wszystkich i aktualnie nie posiada jeźdźca z powodu śmierci Laeny Velaryon. W Rodzie smoka córkę Corlysa pożegnaliśmy właśnie w szóstym odcinku.

Jednej nocy chłopak zakrada się do Vhagara. Przyłapuje go na tym Joffrey Velaryon. Aemond, chcąc dopilnować, że chłopiec nie piśnie ani słowa, bije go i grozi mu, po czym dosiada olbrzymiego smoka i oblatuje na jego grzbiecie kilka kółek. Nim wylądował, Joffrey zdążył zawołać swoich starszych braci, Jacaerysa i Lucerysa Velaryonów. Między chłopcami dochodzi do starcia, ponieważ młody Targaryen nazywa całą trójkę „Strongami”, co sugeruje, że rodzeństwo jest grupą bękartów, a nie prawdziwymi królewskimi dziećmi.

Aemonda Targaryena z Rodu smoka czeka drastyczna przemiana, 6. odcinek subtelnie ją zapowiedział - ilustracja #1
Ród smoka, Ryan Condal i Miguel Sapochnik, HBO, 2022

Jacaerys staje do walki z Aemondem, ponieważ tylko on zrozumiał obrazę. Nie miał jednak szans z o wiele lepiej walczącym synem króla i w końcu zaczął przegrywać. Na pomoc mu przychodzi Lucerys, który atakuje Aemonda sztyletem i wyłupuje mu w ten sposób oko. Sytuacja sprawiła, że zapłatą za zdobycie smoka było oko, co właśnie sugeruje zdanie – „Będzie musiał zamknąć oko”.

Brak oka powiększa brak zaufania w rodzie Targeryenów

Strata oka w przypadkowym starciu pogłębi i tak problematyczne relacje pomiędzy Rhaenerys a Alicent. Królowa zażąda wyłupienia oka młodemu księciu, ale jej mąż Vicerys odmówi wykonania wyroku na swoim wnuku.

Sam Aemond także nie zapomni czynu Lucerysa. Pomimo uznania, że strata oka była uczciwą ceną za zdobycia największego smoka, to lekka prowokacja wystarczyła, żeby w przyszłości poleciał za swoim siostrzeńcem i brutalnie go zamordował.

Gdy później wyłowiono ciało młodego Velaryona, zauważono, że nie ma obojga oczu. Te zostały sprezentowane księżniczce Maris Baratheon, ponieważ to ona naśmiewała się z Aemonda zanim zaatakował Lucerysa, przyczyniając się w ten sposób do tragicznego wydarzenia.

Aemond jeszcze przed utratą oka przejawiał agresywne skłonności oraz dobrze walczył mieczem. Kalectwo jednak mogło tylko pogłębić jego brutalność, gdyż gotowała się w nim żądza zemsty. To samo mogło motywować dorastającego Targaryena, do szlifowania umiejętności walki mieczem - mógł chcieć udowodnić swoją sprawność.

Mamy pewność, że utrata oka faktycznie będzie miała miejsce. Zwiastuny serialu oraz inne materiały promocyjne wskazują na to, że w Rodzie smoka Aemond też straci oko. Warto zwrócić uwagę chociażby na postać z włosami typowymi dla Targaryenów oraz opaską na jednym oku, która pojawia się w jednej z zapowiedzi. Jest to dorosły Aemond, w którego ma się wcielić Ewan Mitchell..

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
wrzesień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.