5 anime podobnych do Ninja Kamui

Ninja Kamui podbija serca widzów. Jeśli poszukujesz podobnych anime, to mamy dla Ciebie pięć propozycji.

news
Edyta Jastrzębska 14 lutego 2024
1
Źrodło fot. Ninja Kamui, Sunghoo Park, Adult Swim, 2024
i

Na razie premierę miał tylko jeden odcinek anime Ninja Kamui od Adult Swim, ale choć historia nie zdążyła się jeszcze rozkręcić, to już wzbudziła zainteresowanie wielu widzów. Opowieść o krwawej zemście Joe Higana przyciągnęła przed ekrany wiele osób, ale nie jest to jedyna historia o tej tematyce, która jest warta uwagi. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele tytułów, których bohaterowie dążą do tego, aby ich wrogowie zapłacili za to, co im zrobili.

Poniżej zebraliśmy 5 różnych anime, które pod pewnymi względami są podobne do Ninja Kamui, jeśli kogoś zainteresowała ta produkcja i chciałby obejrzeć więcej do niej zbliżonych, to może dać szansę jednemu z poniższych dzieł. Staraliśmy się dobrać jak najbardziej zróżnicowane serie, aby była największa szansa na trafienie na coś, co może się Wam spodobać. Kolejność jest alfabetyczna.

91 Days

Liczba odcinków: 12

Premiera: 2016 rok

To wyjątkowe anime, które zabiera nas do Stanów Zjednoczonych za czasów prohibicji. W przeciwieństwie do Ninja Kamui, nie mamy tu do czynienia z klanem wojowników, a z mafijnymi sporami, ale główny bohater też ma pewne sprawy do „wyjaśnienia” z grupą, która przed laty zamordowała jego rodzinę. Po ich śmierci Angelo porzucił swoje imię i rodzinne miasto, by rozpocząć życie gdzieś indziej. Przez lata nabył wiele nowych umiejętności, które teraz wykorzystuje po powrocie do swojego miasteczka, by pomścić bliskich i pozbyć się rodziny Vanetti. Jak więc widać, tu również wiodący jest motyw zemsty głównego bohatera, któremu zamordowano rodzinę.

Berserk

Liczba odcinków: 25

Premiera: 1997 rok

To jedno z tych genialnych anime, o których fani gatunku nie zapominają po latach. Berserk zapisał się na kartach historii i co tu dużo mówić, jest to genialna historia i powinna przypaść to gustu tym, którym podoba się motyw zemsty. Nią kieruje się Guts, który nie zamierza się poddać, dopóki nie dopadnie swojego dawnego sprzymierzeńca, odpowiedzialnego za krzywdę najważniejszych dla niego osób, w tym jego ukochanej Caski, i go nie zabije.

Blue Eye Samurai

Liczba odcinków: 9

Premiera: 2023 rok

Blue Eye Samurai jest świeżutkim anime od Netfliksa, które zadebiutowało pod koniec ubiegłego roku. Znów mamy do czynienia z historią, której motywem przewodnim jest zemsta. To kolejna japońska opowieść, tylko z tą różnicą, że tutaj walczą nie ninja, a samuraiowie. Celem głównej bohaterki jest zemsta na tych, przez których stała się wyrzutkiem. W ten sposób dąży do własnego wybawienia, zatem Mizu nie tyle, co walczy za innych, a raczej za siebie i o własną przyszłość. Jest to naprawdę ciekawa produkcja o nietypowym, ale przyciągającym wzrok stylu.

Cyberpunk: Edgerunners

Liczba odcinków: 10

Premiera: 2022 rok

Anime w uniwersum Cyberpunka 2077 z pewnością wydaje się najbardziej nietypowym wyborem na tej liście, ale to wcale nie znaczy, że jest nietrafione. Sama dynamika akcji Edgerunnersów i Ninja Kamui wydaje się do siebie zbliżona, ale to nie wszystko. Jak wiemy, w nowości od Adult Swim kluczową rolę w historii ma odgrywać pewna nikczemna korporacja, która trzyma wszystkich w szachu, a Cyberpunk wojnami korporacyjnymi stoi. W Edgerunnersach Davidowi Martinezowi przyszło mierzyć się z potężną Arasaką, z którą Auza z Ninja Kamui od razu się kojarzy.

Darker than Black

Liczba odcinków: 2 sezony; pierwszy 25 epizodów, a drugi 12 epizodów

Premiera: 1 sezon – 2007 rok, 2 sezon – 2009 rok

To mroczne anime science fiction, które opowiada historię zamaskowanego wojownika posługującego się pseudonimem Hei. Podobnie jak główny bohater Ninja Kamui nie bierze jeńców i jest postrachem swoich przeciwników. I właśnie przede wszystkim w charakterystyce centralnej postaci można doszukiwać się podobieństw między tymi anime, ale nie tylko – jest tu też motyw zemsty. Poza tym w obu produkcjach mamy do czynienia z licznymi brutalnymi walkami.

POWIĄZANE TEMATY: anime Cyberpunk: Edgerunners

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Jak to możliwe, że Android 18 z Dragon Balla może mieć dzieci, mimo że jest sztuczna?

Jak to możliwe, że Android 18 z Dragon Balla może mieć dzieci, mimo że jest sztuczna?

Look Back na pierwszym zwiastunie. To film anime na podstawie mangi twórcy Chainsaw Mana

Look Back na pierwszym zwiastunie. To film anime na podstawie mangi twórcy Chainsaw Mana

Kiedy Haikyu!! The Dumpster Battle pojawi się w kinach w Polsce?

Kiedy Haikyu!! The Dumpster Battle pojawi się w kinach w Polsce?

Koniec legendy futbolu. Manga Kapitan Jastrząb kończy się po ponad 40 latach, ale historia bohatera będzie kontynuowana

Koniec legendy futbolu. Manga Kapitan Jastrząb kończy się po ponad 40 latach, ale historia bohatera będzie kontynuowana

Kiedy Go! Go! Loser Ranger! wychodzi na Disney Plus? Daty premier odcinków anime, będącego połączeniem Power Rangers z The Boys

Kiedy Go! Go! Loser Ranger! wychodzi na Disney Plus? Daty premier odcinków anime, będącego połączeniem Power Rangers z The Boys