4. sezon The Boys nadchodzi. Zebraliśmy wszystko, co o nim wiemy

Premiera czwartego sezonu The Boys będzie ważnym wydarzeniem dla fanów oraz dla Prime Video. Zebraliśmy wszystkie istotne informacje związane z produkcją, by wyjaśnić, czego możemy się po niej spodziewać.

science fiction
Zbigniew Woźnicki 8 listopada 2023
1
Źrodło fot. The Boys; Eric Kripke; Amazon Prime Video; 2019
i

Ekranizacja komiksu The Boys odniosła ogromny sukces i dotychczasowe trzy sezony przyciągnęły przed ekrany rzesze fanów. Świat z nie do końca szlachetnymi superbohaterami jest na tyle specyficzny, że aż chce się go śledzić, a spin-off Gen V tylko rozbudował to fascynujące uniwersum. I czwarty sezon The Boys będzie kontynuował wątek fabularny, który swój początek miał właśnie na terenie superbohaterskiej uczelni.

Kiedy premiera 4. sezonu The Boys?

Seria wciąż nie ma oficjalnej daty premiery, ale wydaje się, że może to nastąpić dosyć szybko w 2024 roku. Jeszcze latem Eric Kripke powiedział, że z powodu trwającego strajku scenarzystów produkcja na razie nie pojawi się na platformie Prime Video. Ten jednak już się zakończył, co teoretycznie pozwala twórcom na zaprezentowanie serialu fanom.

Warto przypomnieć, że zdjęcia do produkcji zakończyły się tuż przed rozpoczęciem strajku scenarzystów, czyli w kwietniu tego roku. Na ten moment wydaje się, iż możemy spodziewać się czwartego sezonu The Boys w pierwszej połowie 2024 roku, ponieważ dopiero niedawno zakończyło się Gen V. Pod warunkiem, że wkrótce zakończy się strajk aktorów, który z pewnością również komplikuje premierę widowiska.

Postacie z 4. sezonu The Boys

Finał Gen V sugeruje, że główni bohaterowie pojawią się również w głównej produkcji, przynajmniej przez moment. Sam i Cate zostali mianowani nowymi strażnikami Godolkina, a pozostali zostali zamknięci w tajemniczym pomieszczeniu bez drzwi. Być może zostaną uwolnieni przez tytułową ekipę, która skorzysta z pomocy każdego gotowego powstrzymać „supków”.

W produkcji nie zabraknie również nowych postaci. Jeszcze w 2022 roku zaprezentowano Sister Sage, w którą wciela się Susan Heyward oraz odgrywającą Firecracker Valorie Curry. Nie zdradzono mocy obu superbohaterek, ale po ich imionach można ocenić, iż jedna z nich będzie wyróżniała się zdolnościami przypominającymi magię, a druga będzie miała coś wspólnego z żywiołem ognia.

W nieznanej jeszcze roli pojawi się Jeffrey Dean Morgan, którego możecie kojarzyć z The Walking Dead. Zobaczymy także Rosemarie Dewitt, która wcieli się w matkę Hughie’ego. Do The Boys mają dołączyć również Rob Benedict oraz Elliot Knight.

Nie zabraknie także znanej już ekipy odgrywającej resztki Siódemki, łowców supków z Butcherem na czele oraz ich sojuszników, którzy są gotowi raz na zawsze pokonać Homelandera.

Fabuła 4. sezonu The Boys

Już wcześniej zdradzono, że obejrzenie Gen V będzie bardzo ważne, żeby zrozumieć nową serię The Boys i teraz wiemy dlaczego. Pod uczelnią Godolkina stworzono śmiertelnego dla superbohaterów wirusa. W jego posiadanie weszła Victoria Neuman i nie wiadomo, jakie ma plany wobec niebezpiecznej broni biologicznej. Scena po napisach pokazała jeszcze jedną postać znaną z oryginalnej serii.

Butcher zszedł do zniszczonego ośrodka i można jedynie podejrzewać, co stamtąd zabierze. Trzeba pamiętać, że w środku znajdowały się zwłoki zarażonego wirusem „supka”. Być może to właśnie po to poszedł antybohater serii, który zrobi wszystko, żeby zniszczyć wszystkich superbohaterów stojących mu na drodze.

Ewidentnie motyw niebezpiecznego wirusa będzie jednym z głównym w nowym sezonie. Jednocześnie domyślamy się, że Butcher będzie chciał odzyskać syna, który dołączył do Homelandera. Victoria Neuman ma zaś na pewno swoje plany i karierę polityczną, która coraz bardziej się rozkręca.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

„To trochę przerażająca rzecz do pokazania dziecku”. Natalie Portman nie chce, żeby jej dzieci oglądały jej filmy Star Wars

„To trochę przerażająca rzecz do pokazania dziecku”. Natalie Portman nie chce, żeby jej dzieci oglądały jej filmy Star Wars

Czy Yoda pojawi się w Star Wars: The Acolyte? Znamy odpowiedź

Czy Yoda pojawi się w Star Wars: The Acolyte? Znamy odpowiedź

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Kim jest Akolita? Wyjaśniamy tytuł Sithów ze Star Wars: The Acolyte

Kim jest Akolita? Wyjaśniamy tytuł Sithów ze Star Wars: The Acolyte

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?