Wyjaśniamy, co może wydarzyć się w 2. sezonie The Last of Us

Kolejne sezony serialu The Last o Us zostały zapowiedziane. Czego można spodziewać się po kontynuacji tej historii?

news
20 marca 2023
7
Źrodło fot. The Last of Us; Craig Mazin i Neil Druckmann; HBO; 2023
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z gry The Last of Us oraz The Last of Us: Part II.

Pierwszy sezon serialu The Last of Us już za nami i wszystkie jego odcinki dostępne są na platformie HBO Max. Produkcja zebrała wysokie oceny oraz pobiła rekordy oglądalności i pozostaje jedną z najpopularniejszych produkcji HBO. Jeszcze przed premierą finałowego epizodu twórcy ogłosili, że seria otrzyma kontynuację, a niedawno wyznali, że nie będzie to wyłącznie jeden sezon.

Kolejne serie skupią się na historii, którą przedstawia gra The Last of Us: Part II. W dużym skrócie opowiada ona dalsze losy bohaterów pierwszej części, ale nie brakuje w niej również nowych twarzy. W tym miejscu należy podkreślić, że Part II nie jest lekką grą pod względem przedstawionej historii, co zarzucano jej długo po premierze. Serial może okazać się równie trudny do oglądania.

Dalsza część tekstu będzie pełna spoilerów, ale postaramy się w niej, wyjaśnić, czego można spodziewać się po kolejnych sezonach produkcji HBO.

Wstępny, pozorny spokój

Historia zaczyna się cztery lata po wydarzeniach z pierwszej części. Joel i Ellie mieszkają w osadzie Jackson w Wyoming. Główni bohaterowie zdążyli wdrożyć się w życie społeczności. Ellie rozwinęła relację z kobietą o imieniu Dina. Niestety, ich związek spotyka się w homofobicznymi komentarzami. Joel zaś stał się spokojnym członkiem grupy i postrzegany jest jako dobry dziadek.

Nieuchronna wielka strata

Tragiczne wydarzenia, jakie mają miejsce na początku, są siłą napędową dla fabuły całej gry. Poznajemy nową bohaterkę – Abby. Okazuje się, że kobieta szuka zemsty z powodu śmierci jej ojca, który kilka lat wcześniej był chirurgiem, biorącym udział w próbie uzyskania antidotum na infekcję. Podczas finałowych wydarzeń z pierwszej części gry (a także z finału serialu) Joel zabił go, gdy mężczyzna nie chce odstąpić od stołu operacyjnego.

W Part II Joel oraz Tommy trafiają w zasadzkę Abby i zostają skatowani. Na miejsce dociera również Ellie. Zostaje zmuszona do patrzenia na dalsze tortury, którym poddawany jest Joel, aby ostatecznie zostać świadkiem jego śmierci.

Zaślepiająca chęć zemsty

Ellie poprzysięga zemstę. Wraz z Diną wyrusza do Seattle, gdzie stacjonuje grupa morderczyni. W mieście nie udaje im się znaleźć samej Abby, ale podejmują jej trop i ruszają nim. Ellie dociera do przyjaciół Abby, Owena i Mel, których zabija, a później wraca do prowizorycznego obozu w budynku teatru. Ukrywa się tam z Diną, Jesse’em i Tommym, gdy w budynku pojawia się Abby. Zabija ona Jesse’ego i ciężko rani brata Joela.

HBO Max kupisz tutaj

Historia i wartości przeciwnika

Twórcy serialu, wykorzystując to, że nie muszą prezentować wydarzeń wyłącznie z perspektywy jednego bohatera, przedstawili nam również historie i wartości innych stron z ich perspektyw. Mogliśmy więc dowiedzieć się, czym kierują się przeciwnicy Joela i Ellie. W drugiej części gry również umożliwiono graczom spojrzenie na wydarzenia z drugiej strony. Po punkcie kulminacyjnym przenosimy się kilka dni do tyłu i tym razem z perspektywy Abby przechodzimy podróż aż do spotkania w teatrze.

Było to jednym z bardziej kontrowersyjnych rozwiązań w grze. Gracze przez większość czasu angażują się w historię Ellie, również pragnąc zemsty na Abby, która zabiła głównego bohatera. W tym momencie są jednak zmuszeni kierować nią, poznać jej historię, problemy oraz emocje. W serialu na pewno również poznamy jej perspektywę.

Wielka konfrontacja

Po wydarzeniach z teatru, Ellie i Dina osiadają na odizolowanej farmie. Ich spokój przerywa jednak Tommy, który przekazuje kobietom, że ma informacje o miejscu pobytu Abby. Ellie postanawia zakończyć, co zaczęła, i wyrusza na wyspę Catalina w Kalifornii.

Ellie i Abby ponownie spotykają się i stawiają sobie czoła. Okrutna walka kończy się triumfem Ellie, która wygrywa i ma możliwość utopienia bezsilnej Abby. W tym momencie myślami powraca jednak do Joela i postanawia nie kończyć tego w ten sposób.

To tylko zarys wydarzeń, które powinny znaleźć swoje miejsce w kolejnych sezonach produkcji HBO. Z pewnością przeniesienie drugiej części gry na ekran będzie ogromnym wyzwaniem. Może zostać wprowadzonych wiele zmian, których twórcy nie szczędzili już w pierwszym sezonie. Niestety, pewnie niektóre momenty nie znajdą swojego miejsca w produkcji telewizyjnej.

Na przykład już wiadomo, że w następnych odcinkach nie zobaczymy sceny, w której Dina dowiaduje się, że Ellie jest odporna. A przynajmniej nie w takiej samej formie, ponieważ z serialu całkowicie został usunięty motyw zainfekowania przez zarodniki. Możliwe jednak, że showrunnerzy wymyślą inny sposób, by Dina poznała prawdę o Ellie.

Miejmy jednak nadzieję, że twórcy produkcji HBO zadbają o jak najwierniejsze przedstawienie historii z gry i nie wytną ważnych scen.

A Wy czego oczekujecie od kolejnych sezonów serialu HBO, The Last of Us?

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

Zdjęcia na planie 2. sezonu Rodu smoka zakończone. Jest potencjalna data premiery

Zdjęcia na planie 2. sezonu Rodu smoka zakończone. Jest potencjalna data premiery

Ten 13 letni serial wojenny Toma Hanksa zyskał drugie życie na Netflixie

Ten 13 letni serial wojenny Toma Hanksa zyskał drugie życie na Netflixie

Uwielbiany serial detektywistyczny wraca po 5 latach. Znamy datę premiery nowej serii True Detective

Uwielbiany serial detektywistyczny wraca po 5 latach. Znamy datę premiery nowej serii True Detective

Dziś na Netflixie premiera spin-offu świetnie ocenianego anime fantasy

Dziś na Netflixie premiera spin-offu świetnie ocenianego anime fantasy

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 29 września - 1 października 2023 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 29 września - 1 października 2023 roku