Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Zaułek Koszmarów (Nightmare Alley)

Film premiera: 02.12.2021 , w Polsce: 28.01.2022

Zaułek koszmarów opowiada historię Stana, ambitnego pracownika lunaparku, nazywającego siebie medium. Wchodzi on w dość osobliwą relację z niebezpieczną panią psycholog i podpada niebezpiecznym ludziom. czytaj więcej

Więcej o Zaułek Koszmarów

Zaułek koszmarów jest filmem niezwykle przewidywalnym. I to jego największa zaleta

Czy kiedy oglądacie jakiś film i jego fabuła staje się dla Was przewidywalna, odczuwacie w związku z tym zawód? Macie ku temu pełne prawo, choć Guillermo del Toro pokazał za sprawą Zaułka koszmarów, że przewidywalność może być środkiem stylistycznym.

Zaułek koszmarów jest filmem niezwykle przewidywalnym. I to jego największa zaleta

Karol Laska, 29 stycznia 2022, 14:21

136008

Zobacz zwiastun nowego filmu Guillermo del Toro

Do sieci trafił właśnie trailer nowego filmu Guillermo del Toro, Zaułka koszmarów. Thriller będzie oparty na kultowej powieści z 1946 roku. Na ekranie zobaczymy m.in. Bradleya Coopera i Cate Blanchett.

Zobacz zwiastun nowego filmu Guillermo del Toro

Patryk Kubiak, 17 września 2021, 17:30

132997

Film: Zaułek Koszmarów

Zaułek koszmarów opowiada historię Stana, ambitnego pracownika lunaparku, nazywającego siebie medium. Wchodzi on w dość osobliwą relację z niebezpieczną panią psycholog i podpada niebezpiecznym ludziom. Produkcja łączy elementy dramatu i thrillera.

Zaułek koszmarów to wyreżyserowany przez Guillerma del Toro (Kształt wody, Labirynt fauna) thriller stanowiący adaptację powieści Williama Lindsaya Greshama. Opowiada on historię Stantona „Stana” Carlisle'ego, pracownika lunaparku podającego się za medium. Choć jest alkoholikiem, dziwakiem i odmieńcem, nie można odmówić mu charyzmy. Pewnego dnia wchodzi on w bardzo osobliwą relację z pewną panią psycholog. Niestety staje się on również obiektem zainteresowania bardzo niebezpiecznych ludzi. W produkcji wystąpiły takie gwiazdy, jak Bradley Cooper (Stanton „Stan” Carlisle), Rooney Mara (Molly), Cate Blanchett (Lilith Ritter), Mary Steenburgen (Pani Harrington), Willem Dafoe (Clem Hoately), Toni Collette (Zeena Krumbein), Ron Perlman (Bruno), Holt McCallany (Anderson) i Richard Jenkins (Ezra Grindle). Zdjęcia kręcono w Buffalo, Toronto i Hamilton.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.

Zobacz zwiastun