Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Minionki: Wejście Gru (Minions: The Rise of Gru)

Film premiera: 16.06.2022

Minionki: Wejście Gru opowiadają o początkach Feloniusa Gru, który w wieku dwunastu lat starał się dołączyć do grupy superzłoczyńców, z którymi jednak popadł w konflikt. Produkcja stanowi animację raczej dla młodszych widzów. czytaj więcej

Film: Minionki: Wejście Gru

Minionki: Wejście Gru opowiadają o początkach Feloniusa Gru, który w wieku dwunastu lat starał się dołączyć do grupy superzłoczyńców, z którymi jednak popadł w konflikt. Produkcja stanowi animację raczej dla młodszych widzów.

Minionki: Wejście Gru jest kolejną odsłoną popularnego cyklu filmów animowanych od wytwórni Illumination (Universal Pictures). Tytuł stanowi jednocześnie prequel Jak ukraść księżyc oraz Minionków z 2015 roku. Dwunastoletni Felonius Gru, zanim został złoczyńcą z tej pierwszej produkcji, starał się dołączyć do grupy superzłoczyńców. Problem polega jednak na tym, że popada z nimi w konflikt, kradnąc z ich siedziby cenną rzecz. W starciu z groźnymi przeciwnikami pomagają Gru sympatyczne żółte stworki zwane Minionkami. W oryginalnej wersji językowej głosu bohaterom użyczyli między innymi Steve Carell (Gru), Pierre Coffin (Minionki), Taraji P. Henson (Belle Bottom), Russell Brand (Dr Nefario), Alan Arkin (Wild Knuckles), Jean-Claude Van Damme (Jean Clawed), Michelle Yeoh (Mistrzyni Chow) i Lucy Lawless (Nunchuk). Produkcja powstała w Santa Monica.

Zobacz zwiastun

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.