Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Kanał (Kanal)

Film (PL) premiera: 20.04.1957

Powstanie Warszawskie. Tragiczne losy żołnierzy oddziału AK, którzy z pozycji na Mokotowie usiłują przedostać się kanałami do walczącego jeszcze Śródmieścia. Wszystkich czeka śmierć. czytaj więcej

Więcej o Kanał

Najlepsze polskie filmy o wojnie

Kino wojenne to gatunek, który wychodzi nam najlepiej. Dlatego dziś prezentujemy listę dwunastu genialnych filmów wojennych, które zdefiniowały tę gałąź kinematografii w Polsce.

Najlepsze polskie filmy o wojnie

Jan Tracz, 13 listopada 2022, 11:30

3695

Kultowe polskie filmy, które z dumą możemy pokazać na Zachodzie

Tym razem wyłowiliśmy trzynaście perfekcyjnych pereł z morza polskiej kinematografii. To takie tytuły, które z dumą moglibyśmy pokazać widzom na Zachodzie.

Kultowe polskie filmy, które z dumą możemy pokazać na Zachodzie

Jan Tracz, 3 lutego 2022, 09:30

3368

Najlepsze filmy wojenne, po których zostaniesz pacyfistą

Wojna to najgorszy rodzaj globalnej katastrofy, którą sprowadziła na siebie ludzkość. Filmowcy wykorzystali jednak to tragiczne zjawisko do opowiedzenia masy dających do myślenia historii. Wybraliśmy te najmocniej oddziałujące na emocje.

Najlepsze filmy wojenne, po których zostaniesz pacyfistą

Karol Laska, 1 września 2020, 09:30

2552

Film: Kanał

Powstanie Warszawskie. Tragiczne losy żołnierzy oddziału AK, którzy z pozycji na Mokotowie usiłują przedostać się kanałami do walczącego jeszcze Śródmieścia. Wszystkich czeka śmierć. Dowódca "Zadra" wraca do kanału, bo oszukany przez tchórzliwego "Kulę" zostawił za sobą swój oddział. "Mądry" załamuje się, wychodzi przez właz i zostaje rozstrzelany przez Niemców. Halinka popełnia samobójstwo, "Smukły" ginie rozbrajając granaty. Ciężko ranny "Korab" i "Stokrotka" docierają resztkami sił do Wisły, ale drogę zagradza im zamykająca kanał żelazna krata.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.