Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy

Dredd

Film premiera: 07.09.2012

Dredd jest kolejną ekranizacją komiksów autorstwa Johna Wagnera, Carlosa Ezquerry i Pata Millsa. czytaj więcej

Więcej o Dredd

Najbardziej niedocenione filmy ostatnich lat

W ostatnich latach na srebrnym ekranie zadebiutowało sporo interesujących produkcji, które nie zawsze mogły liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony widzów lub krytyków. Trudno jednak przejść obok nich obojętnie, bo mają w sobie „to coś”.

Najbardziej niedocenione filmy ostatnich lat

Ewelina Krzykała, 24 października 2021, 09:30

3196

Gwiazda Dredda chciałaby kontynuacji filmu

Olivia Thirlby wypowiedziała się na temat powstania ewentualnej kontynuacji Dredda. Aktorka nadal chciałaby zaangażować się w projekt i dobrze wspomina film z 2012 roku.

Gwiazda Dredda chciałaby kontynuacji filmu

Przemysław Dygas, 11 października 2021, 13:33

133510

Przygotuj się na Cyberpunk 2077 - filmy, które wprowadzą w klimat gry

Jesteśmy już na ostatniej prostej do premiery Cyberpunka 2077. Jak jeszcze bardziej nakręcić się na grę studia CD Projekt RED? Chociażby poprzez filmy w futurystyczno-dystopicznej stylistyce – a najlepiej te, które znajdziecie tutaj.

Przygotuj się na Cyberpunk 2077 - filmy, które wprowadzą w klimat gry

Karol Laska , 5 grudnia 2020, 09:30

2710

Na Avengers świat się nie kończy. Fajne filmy superbohaterskie spoza Marvela i DC

Obejrzeliście już wszystkie filmy Marvela oraz DC i brakuje Wam ciekawego kina superbohaterskiego? Mamy propozycję – zobaczcie coś spoza tych dwóch uniwersów. Pomożemy Wam w wyborze.

Na Avengers świat się nie kończy. Fajne filmy superbohaterskie spoza Marvela i DC

Karol Laska , 25 lipca 2020, 09:30

2495

Film: Dredd

Dredd jest kolejną ekranizacją komiksów autorstwa Johna Wagnera, Carlosa Ezquerry i

Pata Millsa. Jej akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, w której to tytułowy sędzia jest jedną z osób mogących natychmiast wymierzać sprawiedliwość. Pewnego dnia zostaje on wysłany do olbrzymiego gmachu mieszkalnego, w którym wybuchają zamieszki. Produkcja reprezentuje kino akcji.

Dredd jest filmem wyreżyserowanym przez Pete'a Travisa (8 części prawdy, Zamach w Omagh), opartym na komiksach autorstwa Johna Wagnera, Carlosa Ezquerry i Pata Millsa. Jego akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, w ogromnym mieście znanym jako Mega City One. Porządku w nim pilnują Sędziowie, którzy mogą wymierzać sprawiedliwość natychmiast. Tytułowy Dredd zostaje wysłany do olbrzymiego mieszkalnego gmachu – Peach Tree Block – w którym wybuchają zamieszki. Bohaterowi przyjdzie zmierzyć się z bezwzględną Ma-Mą stojąca na czele gangu handlarzy narkotyków. W produkcji możemy zobaczyć między innymi Karla Urbana (Sędzia Dredd), Lenę Headey (Ma-Ma), Olivię Thirlby (Cassandra Anderson), Domhnalla Gleesona (Technik klanu) oraz Deobię Oparei (Sanitariusz TJ). Zdjęcia nakręcono w Johannesburgu i Kapsztadzie.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.

Zobacz zwiastun