Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Hellsing

Serial (JP) premiera: 10.10.2001

Hellsing to utrzymana w klimacie horroru seria anime bazująca na mandze Koty Hirano z 1998 roku. Opowiada o agencji Hellsing, która istnieje po to, aby chronić obywateli Wielkiej Brytanii przed wampirami. czytaj więcej

Zakończony
Sezonów: 1
Epizodów: 13

Więcej o Hellsing

Najlepsze horrory i thrillery anime

Jeśli anime kojarzą wam się tylko z rozwydrzonym Naruto, warto zerknąć na ich mroczniejszą stronę!

Najlepsze horrory i thrillery anime

Aleksandra Wolna, 24 stycznia 2023, 16:15

3743

Yokai, Seinen, Shonen i inne - wyjaśniamy gatunki anime

Na przestrzeni lat wykształciło się wiele typów i gatunków anime, wśród których nowi fani mogą się trochę gubić. W poniższym zestawieniu postaramy się je Wam nieco przybliżyć i wyjaśnić, na jakie kategorie dzielimy japońskie animacje.

Yokai, Seinen, Shonen i inne - wyjaśniamy gatunki anime

Ania Orzech, 24 czerwca 2022, 09:02

140039

Najlepsze seriale anime, nasz ranking top 12

Anime powoli, kawałek po kawałku, sukcesywnie przejmuje świat filmów i seriali. Dlatego warto przygotować się na tę dominację i zapoznać z najlepszymi przedstawicielami tego gatunku. Prezentujemy dwanaście z nich.

Najlepsze seriale anime, nasz ranking top 12

Ania Orzech, 16 maja 2022, 19:12

138799

Popularne seriale anime, które warto obejrzeć

Jesteście nowi w świecie anime i nie wiecie, od jakiego serialu zacząć? A może znacie japońskie animace, ale szukacie czegoś nowego do obejrzenia? W obydwu przypadkach zapraszamy do lektury naszej listy!

Popularne seriale anime, które warto obejrzeć

Ania Orzech, 15 stycznia 2022, 09:30

3342

Serial: Hellsing

Hellsing to utrzymana w klimacie horroru seria anime bazująca na mandze Koty Hirano z 1998 roku. Opowiada o agencji Hellsing, która istnieje po to, aby chronić obywateli Wielkiej Brytanii przed wampirami.

Bohaterami serialu są członkowie organizacji Hellsing, która od wielu pokoleń zajmuje się tropieniem i walką z wampirami żyjącymi pośród ludzi. Są to m.in: Alucard - wampir arystokrata, Victoria - niegdyś policjantka, obecnie wampirzyca, i Integra Hellsing, czyli szefowa organizacji. Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy Victoria Seras wraz ze swoim oddziałem wojskowym zostaje wysłana na tereny opanowane przez wampiry i ghule. Alucard przybywa zniszczyć niebezpieczne potwory, lecz żeby zabić przywódcę, musi przestrzelić płuco Victorii. Aby uratować życie dziewczyny, arystokrata zamienią ją w wampira. Od tego czasu Victoria na stałe zostaje związana z organizacją Hellsing.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.