Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Carnivale

Serial (US) premiera: 14.09.2003

Carnivale to amerykański serial fantasy produkcji HBO. Akcja osadzona jest w czasach Wielkiego Kryzysu i opowiada o dwóch ludziach z nadnaturalnymi mocami, których nieuchronne starcie ma zadecydować o losach świata. czytaj więcej

Anulowany
Sezonów: 2
Epizodów: 24
Sezon 2
12 Epizodów
Premiera 09.01.2005
Wszystkie Sezony

Więcej o Carnivale

11 niedocenionych seriali, które warto nadrobić

Są seriale, w przypadku których miałkość nie jest dla nikogo tajemnicą, ale jakimś cudem przedłużane są one o kolejne sezony. Istnieją jednak i takie, które mimo wysokiej jakości pozostają niezauważone lub szybko się o nich zapomina.

11 niedocenionych seriali, które warto nadrobić

Marek Jura, 28 listopada 2021, 09:30

3256

Serial: Carnivale

Carnivale to amerykański serial fantasy produkcji HBO. Akcja osadzona jest w czasach Wielkiego Kryzysu i opowiada o dwóch ludziach z nadnaturalnymi mocami, których nieuchronne starcie ma zadecydować o losach świata.

Carnivale to amerykański serial autorstwa Daniela Knaufa, emitowany na HBO w latach 2003-2005. Akcja serialu osadzona jest w Ameryce, w latach 30 XX wieku podczas Wielkiego Kryzysu. Serial opowiada o dwóch mężczyznach z nadnaturalnymi mocami, ucieleśniającymi światło i ciemność. Jednym z nich jest Ben Hawkins, zbiegły skazaniec potrafiący leczyć rany i wskrzeszać zmarłych, który dołącza do wędrownego karnawału prowadzonego przez podobnych mu ludzi. Drugim jest Justin Crowe, ksiądz z mocami telekinezy i kontroli umysłów. Akcja serialu przeskakuje między perspektywami obu bohaterów i przedstawia wydarzenia prowadzące do ich nieuchronnej konfrontacji. W obsadzie ujrzymy m.in. Nicka Stahla (Ben Hawkins), Clancy’ego Browna (Justin Crowe), Michaela J. Andersona (Samson) czy Amy Madigan (Iris Crowe).

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.