42 dni w mroku (42 Days of Darkness)

Serial (CL) premiera: 11.05.2022

42 dni w mroku to chilijski serial osadzony w konwencji thrillera, oparty na faktach. Opowiada o Cecilii, kobiecie próbującej rozwiązać sprawę tajemniczego zniknięcia jej siostry. Za dystrybucję serialu odpowiada Netflix. czytaj więcej

Nowy sezon
Sezonów: 1
Epizodów: 6

Więcej o 42 dni w mroku

Czy 42 dni w mroku jest oparte na faktach? Odpowiadamy

Pierwszy chilijski serial Netflixa, 42 dni w mroku, opowiada o tajemniczym zaginięciu kobiety i o jej siostrze, która za wszelką cenę chce ją odnaleźć. Brzmiąca standardowo historia kryminalna ma jednak swoje oparcie w wydarzeniach z przeszłości.

Czy 42 dni w mroku jest oparte na faktach? Odpowiadamy

Zbigniew Woźnicki, 20 maja 2022, 19:18

Czy 42 dni w mroku jest oparte na faktach? Odpowiadamy

Serial: 42 dni w mroku

42 dni w mroku to chilijski serial osadzony w konwencji thrillera, oparty na faktach. Opowiada o Cecilii, kobiecie próbującej rozwiązać sprawę tajemniczego zniknięcia jej siostry. Za dystrybucję serialu odpowiada Netflix.

42 dni w mroku to oparty na prawdziwych wydarzeniach i osadzony w konwencji thrillera chilijski serial dystrybucji Netflixa. Główną bohaterką serialu jest Cecilia, której życie wywraca się do góry nogami wraz z zaginięciem jej siostry, Veróniki. Zniknięcie siostry i bałagan pozostawiony w jej domu sugeruje porwanie. Sfrustrowana bezczynnością służb prawa, Cecilia postanawia sama znaleźć siostrę i odkryć prawdę o jej zaginięciu. W serialu wystąpili m.in. Claudia Di Girólamo (Cecilia) i Aline Küppenheim (Verónica).