Dariusz Gnatowski

aktor

Dariusz Gnatowski (ur. 24 maja 1961 w Rudzie Śląskiej, zm. 20 października 2020 w Krakowie – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W 1999 zyskał ogólnopolską popularność dzięki roli Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich". czytaj więcej

Więcej o Dariusz Gnatowski

Paździoch i Boczek wracają w Kiepskich; jak do tego doszło?

Choć Świat według Kiepskich teoretycznie dobiegł końca, na platformie streamingowej Polsat Box Go właśnie pojawił się nowy i zarazem ostatni odcinek serialu, który może wywołać kontrowersje. Twórcy „ożywili” w nim dwie uwielbiane postacie.

Paździoch i Boczek wracają w Kiepskich; jak do tego doszło?

Mateusz Libera, 20 marca 2023, 18:15

149265

Świat według Kiepskich po ponad 20 latach dobiega końca

Wiele wskazuje na to, że kultowy polski sitcom Świat według Kiepskich dobiega końca. Głosy o zakończeniu produkcji serialu pojawiały się już od dłuższego czasu, a teraz informacje w tej sprawie potwierdziła Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu.

Świat według Kiepskich po ponad 20 latach dobiega końca

grim_reaper, 1 czerwca 2022, 12:32

139311

Kim jest Dariusz Gnatowski?

Dariusz Gnatowski (ur. 24 maja 1961 w Rudzie Śląskiej, zm. 20 października 2020 w Krakowie – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W 1999 zyskał ogólnopolską popularność dzięki roli Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich".

W 1985 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Niedługo potem wystąpił jako Pyzo w spektaklu będącym adaptacją powieści "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza, wyreżyserowanym przez Macieja Wojtyszkę dla Teatru Telewizji. 20 grudnia 1986 zadebiutował w roli Mieczysława Walpurga w dramacie "Wariat i zakonnica" Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie. Z teatrem tym był związany przez całą karierę aktorską. W latach 1987–1988 oraz 1997–2001 współpracował ponadto z Teatrem Ludowym w krakowskiej Nowej Hucie.

W 1988 po raz pierwszy pojawił się na małym ekranie, występując w pierwszym odcinku serialu "Crimen" jako członek sekty kosturowców. W 1994 miał natomiast miejsce jego debiut na dużym ekranie, kiedy to wcielił się w Barnabę w filmie "Miasto prywatne". W latach 90. XX wieku prowadził w TVP1 programy dla dzieci takie jak "Przewodnik Włóczykija" o tematyce turystyczno-historycznej czy "Słowa, słówka i półsłówka", czyli teleturniej o tematyce języka polskiego. Zmarł w wieku 59 lat wskutek ostrej niewydolności oddechowej i zatrzymania akcji serca. Pośmiertnie wykryto u niego zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, wywołującym COVID-19. (Wikipedia)

Dariusz Gnatowski | Filmy i seriale

Świat według Kiepskich

Świat według Kiepskich

Arnold Boczek

tytuł filmu lub serialu