Alan Moore (II)

Alan Moore jest brytyjskim twórcą komiksów, urodzonym w listopadzie 1953 roku w Northampton. Pochodzi z bardzo ubogiej rodziny. Od najmłodszych lat fascynowały go książki i komiksy, które pochłaniał z pasją. czytaj więcej

Więcej o Alan Moore

Twórca Watchmen chce, żeby HBO w końcu dało mu spokój

Współtwórca komiksów Watchmen Alan Moore, w wywiadzie odciął się od adaptacji swojego dzieła. Opowiedział także o trudnym kontakcie z showrunnerem Damonem Lindelofem.

Twórca Watchmen chce, żeby HBO w końcu dało mu spokój

Zbigniew Woźnicki, 19 października 2022, 14:00

143746

Twórca Watchmen twierdzi, że dorośli fani kina superbohaterskiego mogą być prekursorami faszyzmu

Alan Moore przedstawił swoje obawy związane z tym, że dorośli widzowie są fanami kina superbohaterskiego. Twórca Watchmen twierdzi, że trywializowanie świata i „infantylizacja” poważnych problemów często prowadzą do zagrożeń.

Twórca Watchmen twierdzi, że dorośli fani kina superbohaterskiego mogą być prekursorami faszyzmu

Ania Orzech, 11 października 2022, 12:36

143456

Twórca Strażników potępia filmy superbohaterskie

Alan Moore udzielił wywiadu, w którym skrytykował filmy o superbohaterach. Zdaniem twórcy komiksu Strażnicy psują one kino oraz kulturę, a także mają zły wpływ na widzów.

Twórca Strażników potępia filmy superbohaterskie

Bebop, 11 października 2020, 16:33

125460

Kim jest Alan Moore?

Alan Moore jest brytyjskim twórcą komiksów, urodzonym w listopadzie 1953 roku w Northampton. Pochodzi z bardzo ubogiej rodziny. Od najmłodszych lat fascynowały go książki i komiksy, które pochłaniał z pasją. Nie był jednak fanem edukacji, którą uważał za indoktrynację, i nigdy jej nie ukończył. Został wydalony ze szkoły za handel LSD. Starając się zarobić na życie wykonywał różne prace, w tym sprzątał toalety, pracował w garbarni, a nawet trafił do biura podwykonawcy lokalnego zarządu gazownictwa. W międzyczasie publikował także poezję i eseje w fanowskich magazynach. Szybko zrozumiał, że chce się skupić właśnie na ścieżce artystycznej. Rozpoczął tworzenie zazwyczaj krótkich komiksów dla różnego typu wydawnictw. Jego kariera zaczęła się na dobre, gdy na początku lat 80. trafił do Marvela. Pracował on nad komiksami opowiadającymi o przygodach Doktora Who czy Daredevila, a anwet postaci z uniwersum Gwiezdnych wojen. Jego pierwszym naprawdę istotnym dziełem okazało się jednak V jak Vendetta wydawane w latach 1982-1985, które współtworzył z David Lloyd. Innymi jego ważnymi pracami są Batman: Zabójczy żart, Liga Niezwykłych Dżentelmenów, Prosto z piekła oraz Strażnicy.