Za powstaniem Nocnych Szturmowców, armii Wielkiego admirała Thrawna z Ahsoki, może stać przerażająca historia

Wielki admirał Thrawn wraz ze swoją armią zawitali do Ahsoki. Geneza jego żołnierzy może być o wiele mroczniejsza, niż się komukolwiek wydaje.

science fiction
Marcin "Nicek" Nic 21 września 2023
3
Źrodło fot. Ahsoka; Dave Filoni; Disney+; 2023
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery związane z serialem Ahsoka!

Serial Ahsoka wchodzi w decydującą fazę historii. Pojawienie się Wielkiego admirała Thrawna i jego armii zwiastuje wiele problemów, z jakimi będą musieli zmierzyć się główni bohaterowie. Zwłaszcza jeśli pochylimy się nad prawdopodobną genezą zaprezentowanych w szóstym odcinku szturmowców.

Aż do najnowszego epizodu nie było wiadomo, gdzie i w jakiej galaktyce znajduje się Wielki admirał Thrawn. Jednak już teraz wiemy, że antagonista trafił na Perideę, czyli planetę, z której wywodzą się Siostry Nocy. Złoczyńca pojawił się w blasku i chwale, wraz ze swoją armią szturmowców. W jaki sposób odcisną oni swoje piętno na dalszej historii w Ahsoce?

Za powstaniem Nocnych Szturmowców, armii Wielkiego admirała Thrawna z Ahsoki, może stać przerażająca historia - ilustracja #1
Źródło fot.: Ahsoka; Dave Filoni; Disney+; 2023

Zanim do tego przejdziemy, zacznijmy od małego „backgroundu” na ich temat. Armia, którą zobaczyliśmy w szóstym odcinku jest tak naprawdę tą samą, którą Thrawn dysponował w Gwiezdnych wojnach: Rebeliantach. Oczywiście można się spodziewać, że liczebność nie jest taka sama, jak w przed trafieniem do innej galaktyki.

Widać to przede wszystkim po zbrojach, które noszą widoczne ślady zużycia, a na pierwszy plan wysuwają się czerwone taśmy, a także złote elementy, które łatają brakujące części pancerza. Prym wśród nich wiedzie Kapitan Enoch, który wraz ze swoją złotą maską przywodzi na myśl Siostry Nocy.

Te, jak już zdążyliśmy się dowiedzieć na przestrzeni poprzednich odcinków, odgrywają istotną rolę w serialu. Zwłaszcza Morgan Elsbeth, która pokazała ich potęgę, wlewając życie w Inkwizytora Marroka. Nic więc dziwnego, że Nocni Szturmowcy, bo tak nazywana jest armia Thrawna, wyglądają jakby byli w jakiś sposób powiązani z Siostrami Nocy. A zwłaszcza z nich mocami.

Za powstaniem Nocnych Szturmowców, armii Wielkiego admirała Thrawna z Ahsoki, może stać przerażająca historia - ilustracja #2
Źródło fot.: Ahsoka; Dave Filoni; Disney+; 2023

Byłoby to bardzo mocne nawiązanie do Legend, które chociaż nie należą do kanonu, to jednak twórcy często korzystają z zawartych tam pomysłów. To właśnie w należącej do nich powieści Death Troopers pojawili się tytułowi „Szturmowcy Śmierci”, którzy powstali na skutek działania śmiertelnego wirusa, stając się tak naprawdę szturmowcami-zombie.

Dave Filoni nigdy nie ukrywał, że jest zafascynowany Legendami. Czy i tym razem showrunner postanowił sięgnąć po powieści? Wszystko na to wskazuje, bowiem znaki na ziemi i niebie świadczą o tym, że właśnie tak jest, a Nocni Szturmowcy z szóstego odcinka okażą się reanimowanymi zwłokami. Zwłaszcza, że Wielki admirał Thrawn wymaga od Sióstr Nocy po raz kolejny pomocy, na co dowodem jest jeden z dialogów. Wygląda więc na to, że już wcześniej musiał poprosić je o wielką przysługę, którą mogło być ożywienie jego armii.

Czy to okaże się prawdą, przekonamy się z pewnością w kolejnych odcinkach Ahsoki. Jeśli jednak faktycznie tak będzie, to trzeba przyznać, że Dave Filoni sięgnął po odważną historię, której raczej nikt się nie spodziewał zobaczyć.

Na tę chwilę można wyłącznie spekulować na ten temat. Nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na kolejne odcinki Ahsoki, które pojawią się na platformie Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

W Godzilla x Kong: The New Empire ma mieć miejsce 8-minutowa scena walki Tytanów, bez udziału ludzi

W Godzilla x Kong: The New Empire ma mieć miejsce 8-minutowa scena walki Tytanów, bez udziału ludzi