Wyjaśniamy zakończenie serialu Mr. & Mrs. Smith

Nowi Pan i Pani Smith zaserwowali widzom szaloną przejażdżkę, która zakończyła się po ósmym odcinku. Wyjaśniamy, co stało się z bohaterami w finale serialu.

news
Edyta Jastrzębska 6 lutego 2024
1
Źrodło fot. Mr. & Mrs. Smith, Francesca Sloane i Donald Glover, Amazon Prime Video, 2024
i

Uwaga! Poniżej znajdują się spoilery z finału pierwszego sezonu Mr. & Mrs. Smith.

Szpiegowska nowość od Amazona spotkała się z cieplejszym przyjęciem od kinowego widowiska z Henrym Cavillem o podobnej tematyce. A o czym dokładnie mowa? O serialu Mr. & Mrs. Smith z Mayą Erskine i Donaldem Gloverem w rolach głównych. W piątek, 2 lutego, na Amazon Prime Video udostępniono wszystkie odcinki tej produkcji. Zatem jak zakończyła się przygoda udawanego małżeństwa szpiegów w pierwszym sezonie? Jaki los czeka szpiegów po trzech misjach zakończonych niepowodzeniem?

Na początku finałowego odcinka małżeństwo otrzymuje zadanie – mają pozbyć się siebie nawzajem. To ma być sposób Hihi na zakończenie współpracy z agentami, którzy nie potrafią dobrze wykonywać swojej pracy. Jane, krótko po otrzymaniu wiadomości o tej nowej „misji”, zostaje zaatakowana we własnym domu i choć wychodzi z tego żywo, tego samego nie można powiedzieć o jej kocie. Kobieta zakłada, że zaatakować musiał ją John, który z całą pewnością otrzymał takie samo zadanie, jak ona.

To zaczyna wojnę między małżonkami, która kończy się schwytaniem Jane przez Johna. Mężczyzna podaje jej i sobie serum prawdy, pod wpływem którego odkrywają przed sobą wszystkie tajemnice i na nowo zbliżają się do siebie, ponieważ rozumieją, że nie skrzywdziliby siebie i zależy im na sobie. Odkrywają też, że za pierwszymi atakami na nich wcale nie stali oni sami, lecz inni John i Jane Smith, ci, których poznaliśmy w odcinku czwartym.

Okazuje się, że są oni agentami, których zadaniem jest pozbywanie się małżeństw Smith, które nie potrafią wykonywać swoich misji lub uciekają, co wyjaśnia scenę otwierającą serial. Głównym bohaterom udaje się uciec, gdy Jane wykorzystuje kichanie drugiego Johna i strzela do niego. Niestety, choć wydostali się, nie są w pełni bezpieczni, ponieważ pierwszy John mocno krwawi i jego życie jest zagrożone.

Czy John i Jane Smith zginęli w finale pierwszego sezonu?

Na pewno sytuacja szpiegów nie wygląda najlepiej. Jane wyznała, że ma tylko jeden nabój w broni, John zaś nie miał żadnych. Ostatnim ujęciem przed sceną po napisach jest widok na dom z zewnątrz, z którego widać trzy błyski po wystrzale broni. Jak wiemy, Jane mogła strzelić tylko raz, więc sytuacja małżonków nie wygląda najlepiej. Całkiem możliwe, że zginęli z ręki drugiej Jane, która mogła być lepiej przygotowana i miała w pełni naładowaną broń, stąd dodatkowe dwa wystrzały, od których mogli zginąć pierwsi Jane i John.

Ich los jednak nie jest przesądzony, ponieważ widzowie nie dowiadują się, co dokładnie wydarzyło się w środku. W scenie po napisach obserwujemy wścibskiego sąsiada Smithów, który przez okno zagląda do ich domu i z zadowoleniem odnotowuje zniszczenia w środku. Sytuacja rozgrywa się zaledwie dzień po walce, w trakcie której Jane i John mogli zginąć. Nadal jednak nie wiadomo, co się z nimi stało. Sąsiad grany przed Paula Dano zauważa tylko, że możliwe, iż dom jego sąsiadów może być w końcu na sprzedaż.

O co chodzi z sąsiadem Smithów?

Bohater grany przez Paula Dano pojawił się kilka razy na przestrzeni serialu, przeważnie ku niezadowoleniu Johna, który był zazdrosny o jego relację z Jane. Kobieta często flirtowała z sąsiadem.

W ostatnim odcinku nadarzyła się okazja, by John rozejrzał się po domu sąsiada, w którego piwnicy znalazł dokładne plany własnego domu. Gdy John skonfrontował sąsiada, ten wyjaśnił mu, że jest agentem nieruchomości i miał obsesję na punkcie dowiedzenia się, jak Smithom udało się kupić ich dom oraz jak połączyli dwie zabytkowe kamienice w jedną. Jak stwierdził, ich lokum było dla niego niczym Moby Dick.

Zatem w scenie po napisach, gdy zajrzał do domu małżonków, nie zainteresował się znalezieniem pary, a jedynie zadowolony pochwalił się komuś przez telefon, że ich dom wreszcie może zostać wystawiony na sprzedaż ze względu na to, że w środku doszło do zniszczeń i Smithowie prawdopodobnie go opuszczą.

Jak naprawdę na imię mają John i Jane?

Finałowy odcinek wreszcie zdradził, jak naprawdę nazywają się główni bohaterowie. Ich prawdziwe imiona to Michael i Alana.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Świetne anime Great Pretender doczekało się sequela. Gdzie obejrzeć Razbliuto?

Świetne anime Great Pretender doczekało się sequela. Gdzie obejrzeć Razbliuto?

O czym jest One Day, nowy serial Netflixa? To romantyczna historia, która zachwyciła widzów i krytyków

O czym jest One Day, nowy serial Netflixa? To romantyczna historia, która zachwyciła widzów i krytyków

Gdzie obejrzeć aktorski film Avatar: The Last Airbender?

Gdzie obejrzeć aktorski film Avatar: The Last Airbender?

Wszystko, co trzeba wiedzieć o obsadzie i postaciach z Avatar: The Last Airbender Netflixa

Wszystko, co trzeba wiedzieć o obsadzie i postaciach z Avatar: The Last Airbender Netflixa

Agenci NCIS trafili na Netflixa. Od dziś obejrzysz cztery sezony ulubionego serialu kryminalnego Ameryki

Agenci NCIS trafili na Netflixa. Od dziś obejrzysz cztery sezony ulubionego serialu kryminalnego Ameryki