Wszystko, co trzeba wiedzieć o obsadzie i postaciach z Avatar: The Last Airbender Netflixa

W Avatar: The Last Airbender od Netfliksa poznamy wiele charyzmatycznych postaci. By ułatwić odnalezienie się wśród nich, prezentujemy spis najważniejszych bohaterów oraz ich odtwórców.

fantasy
Edyta Jastrzębska 19 lutego 2024
3
Źrodło fot. Avatar: The Last Airbender, Albert Kim, Netflix, 2024
i

Wielkimi krokami zbliża się premiera aktorskiej adaptacji Awatara: Legendy Aanga zatytułowanej Awatar: Ostatni władca wiatru. Serial live-action ma zadebiutować 22 lutego na Netfliksie. Ma to być ponowne ukazanie przygód Aanga z mniejszymi, bądź większymi zmianami. Wieści o nich wprowadziły zamieszanie już przed premierą, ale ich prawdziwą skalę poznamy dopiero po niej. Ale nie na nich się teraz skupmy, lecz na bohaterach obu produkcji. Poniżej przedstawimy Wam krótkie opisy wszystkich postaci, które pojawią się w pierwszym sezonie produkcji Netfliksa, wraz z ich nowymi odtwórcami.

Gaang

Avatar: The Last Airbender, Albert Kim, Netflix, 2024
Avatar: The Last Airbender, Albert Kim, Netflix, 2024
 • Awatar Aang (Gordon Cormier) – główny bohater serialu, Awatar, czyli kolejna reinkarnacja władcy wszystkich żywiołów. Aang to 12-letni mag pochodzący z ludu Nomadów Powietrza, który urodził się ponad sto lat temu i na stulecie był zamknięty w lodowcu. Uwolnili go Katara oraz Sokka i w obliczu trwającej wojny musi opanować wszystkie żywioły, by powstrzymać walki i zaprowadzić na świecie pokój. Przy tym stara się pozostać wierny swojej przygodowej i rozrywkowej naturze młodego chłopca. Gordon Cormier, który wciela się w Aanga, wcześniej wystąpił w The Stand z 2020 roku.
 • Katara (Kiawentiio) – to ostatni mag wody w Południowym Plemieniu Wody. 14-letnia dziewczyna, która przejęła obowiązki swojej zmarłej matki, troszczy się o swojego brata, a po poznaniu Aanga również o młodego Awatara. Wyrusza razem z drużyną Awatara w pełną przygód podróż, by nauczyć się magii wody, a także wesprzeć Aanga w jego misji. W What if…? Kiawentiio podkładała głos pod Wahtę.
 • Sokka (Ian Ousley) – posługujący się sarkazmem, 16-letni wojownik z Południowego Plemienia Wody. Jedyny mężczyzna we własnej wiosce, pozostali wyruszyli, aby walczyć na wojnie. Sokka bardzo poważnie podszedł do roli samozwańczego przywódcy plemienia, choć wewnątrz ma wątpliwości względem swoich umiejętności wojownika. Wszelkie słabości maskuje ciętym dowcipem. Razem z Katarą wspiera Awatara, jedyny członek drużyny, który nie posługuje się magią. Iana Ousleya możecie kojarzyć z 13 powodów, gdzie zagrał Robby’ego.

Naród Ognia

Avatar: The Last Airbender, Albert Kim, Netflix, 2024
Avatar: The Last Airbender, Albert Kim, Netflix, 2024
 • Zuko (Dallas Liu) – wygnany książę Narodu Ognia, który aby odzyskać honor, musi schwytać Awatara. Misję tę dostał od swojego ojca, Władcy Ognia Ozaia, który wygnał go, wcześniej upokarzając go na oczach narodu. Zuko to utalentowany mag ognia, który ma obsesję na punkcie złapania Aanga. Dallas Liu wcześniej wystąpił w Shang-Chi i legendzie dziesięciu pierścieni jako Ruihua.
 • Iroh (Paul Sun-Hyung Lee) – wujek Zuko, poczciwy, starszy mężczyzna, uwielbiający parzyć herbatę. To mądry i doświadczony generał Narodu Ognia, a także mag ognia. Jest mentorem swojego porywczego bratanka, któremu służy dobrą radą, a także jest gotów go chronić. Jest znany jako Smok Zachodu i budzi szacunek wśród wszystkich narodów. W uniwersum Star Wars Paul Sun-Hyung Lee, w Awatarze grający Iroh, jest znany jako kapitan Carson Teva.
 • Ozai (Daniel Dae Kim) – Władca Ognia, prowadzący swój lud na wojnie, której ani myśli przerywać. Wierzy, że musi kontynuować „dzieło” swoich przodków i podporządkować świat rządom ludu ognia, oczekując także, że wszyscy – a przed wszystkim jego dzieci – będą żyć wedle jego wysokich oczekiwań. Daniel Dae Kim wystąpił w swojej karierze w wielu znanych produkcjach, ale na pewno najgłośniejszą był serial Zagubieni.
 • Azula (Elizabeth Yu) – księżniczka Narodu Ognia, siostra Zuko. Bezwzględny mag ognia, posunie się do wszystkiego, by dowieść własnej racji. Pragnie zostać następczynią tronu Narodu Ognia i jest gotowa osiągnąć to za wszelką cenę. Kieruje się zasadą „po trupach do celu”. Ostatnią rolą młodej aktorki jest ta w Obsesji, gdzie wcieliła się w Mary Atherton-Yoo.
 • Zhao (Ken Leung) – admirał Narodu Ognia. Ambitny przedstawiciel Narodu Ognia, dla którego liczy się wyłącznie własna korzyść. Ken Leung to kolejny aktor znany z Zagubionych, gdzie zagrał Milesa Straume’a.
 • Ty Lee (Momona Tamada) – utalentowana i energiczna akrobatka z Narodu Ognia, najlepsza przyjaciółka księżniczki Azuli. Momona Tamada wystąpiła m.in. w The Boys.
 • Mei (Thalia Tran) – niebezpieczna i śmiertelnie poważna nastolatka z Narodu Ognia, najlepsza przyjaciółka księżniczki Azuli. Thalia Tran wcześniej zagrała w serialu Jednostka 19.
 • Sozin (Hiro Kanagawa) – zmarły Władca Ognia, którego charakteryzowała ambicja i bezwzględność. Dziadek Iroha i Ozaia. W Altered Carbon Hiro Kanagawa był Kapitanem Tanaką.

Plemiona Wody

Avatar: The Last Airbender, Albert Kim, Netflix, 2024
Avatar: The Last Airbender, Albert Kim, Netflix, 2024
 • Kanna (Casey Camp-Horinek) – babcia Katary i Sokki. Najstarsza przedstawicielka Południowego Plemienia Wody. Pochodzi jednak z Północnego Plemienia Wody. To troskliwa kobieta, która stara się mądrze kierować swoimi wnukami. Casey Camp-Horinek wcześniej wystąpiła jako babcia Irene w Reservation Dogs.
 • Yue (Amber Midthunder) – delikatna i uczynna księżniczka Północnego Plemienia Wody. To córka wodza Arnooka i jeden z jego doradców. Amber Midthunder z pewnością najbardziej jest znana z głównej roli w filmie Prey.
 • Pakku (A Martinez) – mistrz magii wody z Północnego Plemienia Wody. To wymagający nauczyciel i zaciekły obrońca tradycji. A Martinez zagrał wcześniej w Ambulance Michaela Baya.
 • Yagoda (Irene Bedard) – dawna przyjaciółka Kanny, uzdrowicielka z Północnego Plemienia Wody. Jest przykładem dla kobiet z jej plemienia władających magią wody. Irene Bedard była angielskim głosem Pocahontas w animacji z 1995 roku.
 • Hahn (Joel Oulette) – potężny i utalentowany wojownik z Północnego Plemienia Wody, który koncentruje się na swojej wojskowej karierze. Joel Oulette ostatnio wystąpił w serialu Nancy Drew.
 • Arnook (Nathaniel Arcand) – szanowany wódz Północnego Plemienia Wody, ojciec księżniczki Yue. Odtwórca Arnooka zagrał wcześniej w Zjawie u boku Leonarda DiCaprio.

Królestwo Ziemi

Avatar: The Last Airbender, Albert Kim, Netflix, 2024
Avatar: The Last Airbender, Albert Kim, Netflix, 2024
 • Suki (Maria Zhang) – przywódczyni Wojowniczek Kyoshi, elitarnej grupy kobiet, których zadaniem jest ochrona ich społeczności i życie według ideałów Awatar Kyoshi. Suki to silna i wzbudzająca postrach wojowniczka. Maria Zhang wcześniej występowała głównie w krótkometrażowych produkcjach, m.in. w All I Ever Wanted z 2022 roku.
 • Yukari (Tamlyn Tomita) – matka Suki, a także burmistrz małej wioski, znajdującej się na Wyspie Kyoshi. Tamlyn Tomitę możecie kojarzyć jako Caroline z Monarch: Legacy of Monsters.
 • June (Arden Cho) – znana ze swojej skuteczności łowczyni nagród, która charakteryzuje się dużą siłą i wytrwałością. Arden Cho miała wcześniej sporą rolę w serialu Teen Wolf.
 • Bumi (Utkarsh Ambudkar) – odwieczny król Omashu z Królestwa Ziemi. Nieprzewidywalny, ale potężny mag ziemi. W filmografii Utkarsha Ambudkara znajdziemy takie produkcje jak Free Guy czy Mulan.
 • Mechanik (Danny Pudi) – ekscentryczny wynalazca, który wraz ze swoimi ludźmi zamieszkał w opuszczonej od lat Północnej Świątyni Powietrza po tym, jak zostali uchodźcami. Danny Pudi prawdopodobnie jest najbardziej znany z roli w Community.
 • Teo (Lucian-River Chauhan) – syn mechanika, marzyciel. Lucian-River Chauhan wcześniej wystąpił u boku Riza Ahmeda w Encounter.
 • Sprzedawca kapusty (James Sie) – pojawiający się w licznych gagach sprzedawca kapusty, pochodzący z Omashu. Ciekawostką jest to, że James Sie jest także aktorem głosowym Sprzedawcy kapusty z animowanego serialu o Awatarze.
 • Jet (Sebastian Amoruso) – młody wojownik z Królestwa Ziemi. Przywódca grupy nastolatków, którzy stawiają partyzancki opór Narodowi Ognia. Sebastian Amoruso zagrał wcześniej w I Know What You Did Last Summer z 2021 roku.

Nomadzi Powietrza

Avatar: The Last Airbender, Albert Kim, Netflix, 2024
Avatar: The Last Airbender, Albert Kim, Netflix, 2024
 • Gyatso (Lim Kay Siu) – życzliwy nauczyciel, strażnik i najlepszy przyjaciel Aanga. Lim Kay Siu mogliście zobaczyć między innymi w Rogue Trader z 1999 roku.

Poprzedni Awatarowie

 • Kuruk (Meegwun Fairbrother) – pochodzący z Plemienia Wody Awatar, który mierzył się z problemami ze Świata Duchów. Meegwun Fairbrother wystąpił w kilku odcinkach serialu Skymed.
 • Kyoshi (Yvonne Chapman) – pochodzący z Królestwa Ziemi Awatar. Kyoshi zapisała się w historii jako legendarna wojowniczka o przerażających umiejętnościach walki. Była bezkompromisowa i w pełni oddana sprawiedliwości. Yvonne Chapman występowała w serialu Family Law.
 • Roku (C. S. Lee) – pochodzący z Narodu Ognia Awatar. Mądry i życzliwy mag, poprzednik Aanga. C. S. Lee grał w przeszłości w For All Mankind oraz w Dexterze.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Henry Cavill twierdzi, że „może być za stary” do roli Jamesa Bonda

Henry Cavill twierdzi, że „może być za stary” do roli Jamesa Bonda

„Największa głupota wszech czasów”. Producent z Netflixa nie jest fanem sposobu, w jaki wydano Fallouta

„Największa głupota wszech czasów”. Producent z Netflixa nie jest fanem sposobu, w jaki wydano Fallouta

Kiedy One Hundred Years of Solitude będzie na Netfliksie?

Kiedy One Hundred Years of Solitude będzie na Netfliksie?

Gwiazdor Fallouta nie miał pojęcia, że kultowa kwestia wypowiadana przez Ghoula w finale serialu ma tak wielkie znaczenie. „Gdybym wiedział, byłbym onieśmielony”

Gwiazdor Fallouta nie miał pojęcia, że kultowa kwestia wypowiadana przez Ghoula w finale serialu ma tak wielkie znaczenie. „Gdybym wiedział, byłbym onieśmielony”

Reniferek to nowy hit Netflixa. Thriller psychologiczny o stalkerce ma 100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes i opowiada wstrząsającą historię

Reniferek to nowy hit Netflixa. Thriller psychologiczny o stalkerce ma 100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes i opowiada wstrząsającą historię