Kim jest księżniczka krasnoludów w serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Premiera Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy już niemal za rogiem. Z tej okazji warto przybliżyć sylwetkę Disy – żeńskiej przedstawicielki krasnoludów.

news
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 29 sierpnia 2022
3

Fot.: Władca Pierścieni: Pierścienie władzy, Patrick McKay, John D. Payne, Amazon Studios, 2022.

Myślę, że nie przesadzę jeśli powiem, że druga połowa 2022 roku trwale zapisze się na kartach historii telewizji. Stanie się tak za sprawą dwóch największych, serialowych premier ostatnich lat. W zeszłym tygodniu zadebiutował prequel Gry o tronRód smoka, natomiast już za kilka dni, 2 września na platformie Prime Video pojawi się ekranizacja na podstawie powieści legendarnego J.R.R. Tolkiena – Władca Pierścieni: Pierścienie władzy. Jest to zatem doskonała okazja do przybliżenia, sylwetek niektórych postaci, jakie dane nam będzie oglądać w trakcie emisji produkcji Amazona.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Tym razem zajmiemy się bohaterką, która od dłuższego czasu budzi niemałe kontrowersje wśród fanów Śródziemia. Mianowicie chodzi o stworzoną na potrzeby serialu księżniczkę Disę (Sophia Nomvete) – pierwszą czarnoskórą przedstawicielkę rasy krasnoludów Drugiej Ery.

Kim jest księżniczka krasnoludów w serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - ilustracja #1
Fot.: Władca Pierścieni: Pierścienie władzy, materiały promocyjne, Amazon Prime Video.

Jako, że jest to postać niekanoniczna (nie występuje w prozie Tolkiena) to nie posiadamy zbyt wielu informacji o niej. Wiadomo, że tworzy ona „pełen miłości związek małżeński” z księciem Durinem IV i… nie posiada brody – co jest faktem dosyć zaskakującym, bowiem nawet w filmowej trylogii Hobbita, kobiece przedstawicielki krasnoludzkiej rasy posiadały zarost na twarzy.

Portretująca Disę, aktorka Sophia Nomvote określiła swoją postać jako „siłę natury i radości”. Z kolei przesłuchania do roli, artystka z pewnością zapamięta na długo. Jak wyznała w trakcie wspomnianego panelu produkcji Amazona, w momencie gdy starała się o angaż w serialu była w zaawansowanej ciąży, a ostatni casting miała zaledwie 2 dni przed planowanym porodem (via IGN).

Przesłuchanie do tej roli miałam, gdy byłam dwa dni od porodu. A telefon z informacją o angażu otrzymałam, kiedy moja córka miała pięć tygodni. Wkroczyłam na pokład samolotu z moją rodziną, gdy miała osiem tygodni – zdradziła Nomvote.

Być może rozbudzony instynkt macierzyński aktorki przełożył się na jeszcze lepsze wcielenie się w postać władczyni.

Na koniec, dla tych, którzy zainteresowani są nadchodzącymi Pierścieniami władzy, prezentujemy najnowszy zwiastun produkcji, której dwa pierwsze odcinki, zadebiutują już 2 września tego roku na platformie Prime Video.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Ile odcinków ma 4. sezon The Boys i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 4. sezon The Boys i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Kim są Blood i Cheese z Rodu smoka? Wyjaśniamy historię z książek oraz scenę z 2. sezonu serialu

Kim są Blood i Cheese z Rodu smoka? Wyjaśniamy historię z książek oraz scenę z 2. sezonu serialu

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Kogo poślubi Francesca w Bridgertonach? Oto, kto zostanie jej mężem

Kogo poślubi Francesca w Bridgertonach? Oto, kto zostanie jej mężem

Czy powstanie 2. sezon Shoguna?

Czy powstanie 2. sezon Shoguna?