Warwick Davis nazwał usunięcie Willow z Disney Plus „żenującym”

Kariera Willow na Disney+ była krótka, co oburzyło Warwicka Davisa, wcielającego się w główną rolę.

fantasy
Patrycja Otfinowska 17 października 2023
2
Źrodło fot. Willow, Jonathan Kasdan, Disney+, 2022.
i

Serialowa wersja Willow jest kontynuacją przygód tytułowej postaci z filmu z 1988 roku. Wtedy za reżyserię odpowiadał Ron Howard i wprowadził widzów w baśniowy klimat przygód oraz magii. Akcja serialu toczy się 20 lat po finale kinowego widowiska. W główną rolę Willowa w obu produkcjach wcielił się Warwick Davis, który w mocnych słowach wypowiedział się o decyzji Disneya o pozbyciu odcinkowego widowiska z Disney+.

Disney zdecydował się anulować Willow po pierwszym sezonie, a następnie postanowiono całkowicie usunąć produkcję z platformy. Wiązało się to z koniecznością cięcia kosztów, ale teraz Warwick Davis pyta Disneya za pośrednictwem X (wcześniej Twittera), czy odpowiedzą fanom, dlaczego nie mogą już oglądać Willow w ich serwisie streamingowym.

Codziennie spotykam cudownych ludzi, którzy są fanami Willow i dzięki którym powstał serial Disney+. Proszę, powiedz mi Walt Disney Company, co mam powiedzieć tym subskrybentom, gdy pytają, dlaczego nie mogą już oglądać serialu? #żenujące.

Serial Willow był jedną z ofiar mocnych cięć budżetowych. Poza nim Disney zdecydował się usunąć prawie 50 tytułów ze swojej biblioteki. Produkcji nie uratowały pozytywne oceny krytyków, które możemy zobaczyć w serwisie Rotten Tomatoes, wynoszące 84%. O tym, jak niewiele czasu otrzymał serial, by podbić serca fanów, wspomniał wcześniej scenarzysta, John Bickerstaff. Z rozgoryczeniem stwierdził, że otrzymali zaledwie sześć miesięcy, a rzeczywistość okazała się zbyt brutalna.

A o czym opowiada ta seria? Tytułowy bohater, Willow, jest zwykłym farmerem, który posiada niezwykłe moce. W filmie z 1988 roku otrzymuje misję wyruszenia w niebezpieczną podróż, mającą na celu ochronę niemowlęcia przed Złą Królową. Serial pokazuje nam kolejne przygody Willowa, który za namową nowych towarzyszy, po raz kolejny musi stawić czoła złu. W najnowszej produkcji mogliśmy zobaczyć oczywiście Warwicka Davisa, a także Ellie Bamber, Erin Kellyman, Tony’ego Revolori i Ralpha Inesona.

Patrycja Otfinowska

Patrycja Otfinowska

Przygodę z profesjonalnym pisaniem rozpoczęła w czerwcu 2023 na Filmomaniaku, gdzie zajmuje się newsami ze świata kina; wcześniej pisała opowiadania o swoich ulubionych książkowych bohaterach. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, jednak nauczanie przegrało z jej miłością do filmów i seriali. Nie boi się żadnego gatunku: równie chętnie zobaczy po raz setny Tokio Drift, co wybierze się w ciemno do kina na niszowy film. Niezdrowo zafascynowana Wiedźminem i gdy tylko może, po raz kolejny przechodzi Zabójców królów. Czyta książki w ilościach hurtowych, twierdząc, że z każdej potrafi wyciągnąć jakąś głęboką myśl. Gdy już oderwie się od monitora, zabiera drona na spacery i robi zdjęcia okolicy.

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?

Życzenie trafiło na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu magiczną animację, która zachwyciła widzów

Życzenie trafiło na Disney Plus. Od dziś obejrzysz w streamingu magiczną animację, która zachwyciła widzów

Ile lat ma Magneto w X-Men ’97?

Ile lat ma Magneto w X-Men ’97?

Czy trzeba obejrzeć X-Men: The Animated Series przed X-Men ’97?

Czy trzeba obejrzeć X-Men: The Animated Series przed X-Men ’97?