Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 listopada 2022, 16:35

Warner Bros. nie zgodziło się na parodię Harry'ego Pottera

Weird Al Yankovic pragnął stworzyć muzyczną parodię Harry'ego Pottera. Artysta nawet udał się z prośbą o pozwolenie do władz Warner Bros., ale te odmówiły.

Źrodło fot. Weird: The Al Yankovic Story, Eric Appel, Funny or Die, 2022, Harry Potter i Zakon Feniksa, David Yates, Warner Bros., 2007
i

Muzyk Weird Al Yankovic, znany z przerabiania piosenek innych artystów, swego czasu planował stworzyć własną, humorystyczną wersję Hedwig's Theme z filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Tym samym byłaby to kolejna parodia w bogatej kolekcji twórcy. Wcześniej wziął na warsztat m.in. ścieżkę dźwiękową z Gwiezdnych wojen czy popularny utwór Gangsta's Paradise nieżyjącego już rapera Coolio.

W jednym z wywiadów dla The Hollywood Reporter Yankovic zdradził, że choć nie musiał posiadać zgody od Warner Bros. na swoją parodię, postanowił zrobić wyjątek dla wytwórni. Niestety, przedstawiciele studia nie pochwalili pomysłu komika. W efekcie tego mężczyzna uszanował ich zdanie i zrezygnował ze stworzenia zabawnego utworu o przygodach Harry’ego Pottera.

Nie sądzę, że kiedykolwiek o tym wspomniałem. Było to dekadę lub dwie temu... skontaktowałem się z Warner Bros. Zwróciłem się do wytwórni filmowej tylko po ich ogólne błogosławieństwo. Powiedziałem: ''Hej, chciałbym zrobić parodię Harry'ego Pottera''. Wydaje mi się, że odpowiedzieli mi wtedy coś w stylu ''nie'', ale możliwe też, że nigdy mi nie odpowiedzieli... czasami, kiedy masz do czynienia z seriami i prosisz o pozwolenie twórców, jest tak wielu ludzi, którzy mogą powiedzieć ''nie'' i zwykle to robią – wyznał muzyk.

Co ciekawe, po odmowie Warner Bros. Yankovic zrozumiał, że nie warto pytać właścicieli o pozwolenie na parodię, lecz potem ewentualnie przepraszać za to, że się ją zrobiło.

Nauczyło mnie to, że przy robieniu parodii jakiejś serii, zwykle lepiej po prostu ją zrobić i prosić o wybaczenie niż o pozwolenie – dodał.

Wracając jednak na koniec do Harry'ego Pottera. Yankovic w pewien sposób zrealizował swoje dawne plany. Co prawda nie stworzył utworu o kultowym czarodzieju, ale jego filmowy odtwórca, Daniel Radcliffe, zagrał muzyka w jego biografii Weird: The Al Yankovic Story (trailer poniżej).

W chwili pisania tej wiadomości nie wiemy jeszcze, kiedy wspominany film będzie dostępny do obejrzenia w Polsce.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.