Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 czerwca 2021, 14:27

autor: Karol Laska

Twórca Z Archiwum X komentuje raport Pentagonu o UFO

Chris Carter, twórca serialu science fiction pod tytułem Z Archiwum X, wystosował oficjalną odpowiedź na raport Pentagonu w sprawie UFO. Wyciągnięte przez artystę wnioski są dość odważne.

W ostatnim czasie Departament Obrony USA opublikował raport dotyczący konfrontacji z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi znanymi szerzej jako UFO. O jego treści możecie przeczytać nieco więcej w newsie Sodara. Wnioski były jednak dość rozczarowujące – nie wiemy, czym tak naprawdę była większość tychże zjawisk, a już na pewno nie potwierdzono ich związku z jakimikolwiek formami życia pozaziemskiego.

A dlaczego czytacie o tym na Filmomaniaku? Cóż, ów raport sprowokował do przemyśleń znanego serialowego twórcę, Chrisa Cartera. Ba, odpowiada on za scenariusz i reżyserię Z Archiwum X, czyli produkcji science fiction przedstawiającej paranormalne historie niewykluczające obecności kosmitów. Carter opublikował na portalu The New York Times swoją opinię na temat wyjaśnień Pentagonu i jest ona dość sceptyczna.

Artysta podkreśla przede wszystkim sumę pieniędzy, jaką Departament Obrony USA wyłożył na zbadanie zjawisk z udziałem UFO. Są to 22 miliony dolarów – w jego opinii całkiem sporo jak na sekretny projekt skrywany przez jakiś czas przed światem i mało, jeśli mowa o badaniach mających wykazać aktywność bądź istnienie form pozaziemskich. Jest to dla niego zagwozdka, która spokojnie mogłaby się znaleźć w Archiwum X.

Carter poszedł o krok dalej i zakwestionował, że w najbliższym czasie udałoby się w ogóle zaszczepić w ludzkiej świadomości, że obcy są wśród nas. Całą sprawę porównuje chociażby do casusu zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia, w które nie wierzy spora część światowej populacji, pomimo istniejących na takowe transformacje dowodów. Stąd też wniosek, że społeczeństwu nie udałoby się przetrawić takowej informacji.

Są to oczywiście dość ciekawe obserwacje, choć nieco bawi fakt, że taka odpowiedź na raport, po pierwsze, powstała w tak oficjalnej formie, a po drugie, została zareklamowana faktem, że jej autorem jest twórca Z archiwum X. Cel został jednak osiągnięty – tekst uzyskał naprawdę sporą popularność w sieci.

  1. Pentagon opublikował raport o spotkaniach z UFO
kalendarz wiadomości
2021
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4

5

6

7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19

20

21 22 23 24 25 26

27

28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.