Trening Alana Ritchsona do Reachera. Tak przygotował się do roli w hicie Amazon Prime Video

Postać Jacka Reachera charakteryzuje się budową ciała, która robi wrażenie na sojusznikach i potrafi przerazić jego wrogów. Odtwórca roli, Alan Ritchson, specjalnie przygotowywał się do występu w serialu Reacher.

news
Zbigniew Woźnicki 24 grudnia 2023
1
Źrodło fot. Reacher; Nick Santora; Amazon Prime Video; 2022
i

W książkach Lee Childa Jack Reacher jest przedstawiony jako potężna postać, która samym wyglądem wprowadza swoich przeciwników w niepewność. Patrząc na Alana Ritchsona można stwierdzić, że aktor idealnie nadaje się do roli byłego wojskowego, ale żeby osiągnąć taki wynik, musiał odpowiednio się przygotować. Aktor ma przygotowany specjalny program treningowy.

Serial Reacher otrzymał zielone światło dla trzeciego sezonu i z pewnością aktor wkrótce powróci do treningów, żeby wcielić się w Jacka Reachera. Niedawno Alan Ritchson zdradził, że z głównym bohaterem współdzieli ogromny apetyt i zjada naprawdę poważne porcje, które potem spala podczas intensywnych treningów (vide USA Today).

Niestety tak również wygląda moje życie. Zazwyczaj na starcie zamawiam już trzy lub cztery przystawki, bo jem za tak wiele osób. Obsługa często pyta, czy ktoś do mnie dołączy. Ja wtedy odpowiadam: „Nie, po prostu przynieście jedzenie, ja to wszystko zjem. Nie macie się czym martwić”.

Ćwiczenia Alana Ritchsona do Reachera

Gdy Alan Ritchson przygotowywał się jeszcze do pierwszego sezonu Reachera, zdradził, jaki ma plan treningowy. Aktor stwierdził, że praca nad ciałem zwiększyła jego świadomość, jak robić to w zdrowy sposób, żeby jednocześnie uniknąć urazów. Chodzi o bycie konsekwentnym oraz regularnym w swoich ćwiczeniach.

W specjalnym nagraniu dla Men’s Health pokazał swoją superserię ćwiczeń na biceps i triceps. Składa się ona z kolejnych serii, w skład których wchodzą ćwiczenia ze ściąganiem liny w pozycji stojącej oraz podnoszenie hantli i sztangi. Nie zabrakło również cardio na sam koniec, żeby zadbać o wydolność i kondycję. Jego ulubionym ćwiczeniem są jednak pompki na poręczach.

Natomiast w artykule dla Men's Health poprzedzającym nagranie Alan Ritchson przedstawił swój plan treningowy, z którego korzysta już od 30 lat. W jego skład wchodzą oczywiście wspomniane wcześniej pompki na poręczach, podciąganie na drążku, pompki, sprint oraz tak zwane sit-ups:

  • Pompki na poręczach x10
  • Podciąganie na drążku x5
  • Pompki x15
  • Sit-ups x20
  • Sprint 200 metrów

Dzięki swojej rutynie treningowej Alan Ritchson jest w stanie utrzymać się w formie i tym samym wcielać się w Jacka Reachera i innych bohaterów. Trzeba tylko pamiętać, żeby trenować z głową i nie narażać swojego ciała na urazy.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Czy serial Fallout powróci z 2. sezonem na Amazon Prime Video?

Czy serial Fallout powróci z 2. sezonem na Amazon Prime Video?

Kim jest Lucy z serialu Fallout? Wszystko, co wiemy o postaci granej przez Ellę Purnell

Kim jest Lucy z serialu Fallout? Wszystko, co wiemy o postaci granej przez Ellę Purnell