The Flash z szokującym cameo; gwiazdor miał wystąpić w filmie DC już ponad 20 lat temu

Znany aktor czekał na występ w filmie DC ponad 20 lat, ale w końcu spełni swoje marzenie. Kogo zagra we Flashu?

ciekawostki filmowe
Marcel Bojar 25 maja 2023
2
Źrodło fot. Flash; Andy Muschietti; Warner Bros; 2023
i

Uwaga! Artykuł zawiera spoilery z nadchodzącego filmu Flash, którego premiera odbędzie się 16 czerwca. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Okazuje się, że Michael Keaton, którego zobaczymy w roli Batmana, to nie jedyna wielka gwiazda, która wystąpi w nadchodzącym filmie ze stajni DC. W ostatniej rozmowie dla Esquire Middle East reżyser widowiska, Andy Muschietti, zdradził, że w widowisku wystąpi sam Nicolas Cage w roli… Supermana.

Nic był niesamowity… Pomimo tego, że był to tylko krótki epizod, dał z siebie wszystko… Całe życie marzyłem, żeby z nim pracować i mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze przy jakimś projekcie.

Przypomnijmy, że aktor już raz był brany pod uwagę do roli człowieka ze stali. Było to 25 lat temu i dotyczyło niezrealizowanego projektu Tima Burtona, Superman Lives. Oprócz bohatera, mieliśmy zobaczyć na ekranie m.in. Lexa Luthora, Brainiaca oraz Doomsdaya jako głównych antagonistów. Autorem scenariusza był Kevin Smith. Projekt jednak nigdy nie został doprowadzony do końca, głównie z przyczyn finansowych.

Nicolas Cage jest ogromnym fanem Supermana, nie dziwi więc, że próbował dostać rolę w filmie Burtona. Dodatkowo aktor dał swojemu synowi na imię Kal-El właśnie po tym superbohaterze.

Jesteśmy bardzo ciekawi, ile jeszcze takich niespodzianek szykują nam twórcy Flasha. Do roli Batmana powrócą Michael Keaton oraz Ben Affleck. Ten pierwszy zagra Batmana pierwszy raz od 1992 roku, kiedy to mogliśmy oglądać go w Powrocie Batmana. Dzięki stałemu poszerzaniu multiwersum DC, do aktorów dołączył Nicolas Cage w roli Supermana, choć nie wiemy jeszcze w jakich okolicznościach.

Sam aktor udzielił niedawno wywiadu dla Variety, gdzie wspominał przygotowania do tej roli 25 lat temu.

Był to Superman w stylu lat 80, z długimi, czarnymi włosami. Chciałem, żeby był zupełnie inny od wszystkich wersji, jakie widzieliśmy, żeby był bardziej emo Supermanem, ale nigdy nie doszliśmy do tego momentu.

Podczas tego samego wywiadu aktor stwierdził, że jest Nicolasem Cage’em i nie musi występować w filmach MCU. Najwidoczniej Marvel nie jest w kręgu jego zainteresowań, jednak w końcu po 25 latach doczekał się dołączenia do uniwersum DC.

The Flash zadebiutuje w polskich kinach 16 czerwca.

Marcel Bojar

Marcel Bojar

Zakochany w kinie już od najmłodszych lat. Ukończył kurs w Wajda School, a później działał na kilku planach filmowych. Obecnie pracuje w kinie, gdzie oprócz zwykłych seansów prowadzi Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, dzieląc się swoją pasją i wiedzą z dziećmi w różnym wieku. Pracę w GRYOnline.pl rozpoczął w maju 2023 roku. Jako że jego zawód pozwala mu być na bieżąco z najnowszymi filmami, na łamach serwisu skupia się głównie na newsach filmowych. Kilka lat temu porzucił siedzenie przy biurku i granie na komputerze na rzecz kanapowego grania na konsoli. Chciałby w końcu nakręcić swój film, chociaż zaczął twierdzić, że jest już na to za stary.

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Zdjęcia do 3. sezonu Fundacji powstają w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej lokacją serialu sci-fi od Apple

Zdjęcia do 3. sezonu Fundacji powstają w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej lokacją serialu sci-fi od Apple

Gdzie kręcono Pogromców duchów: Imperium lodu? Oto filmowe lokacje

Gdzie kręcono Pogromców duchów: Imperium lodu? Oto filmowe lokacje