The Flash to najlepszy film DCU od wielu lat? Recenzje zwiastują solidną produkcję

Mimo że długo wyczekiwana premiera The Flash nastąpi dopiero za kilka dni, branżowi recenzenci mieli już okazję obejrzeć nowy film DCU. Czy widowisko z kontrowersyjnym Ezrą Millerem spełnia – powiedzmy to sobie szczerze – wysokie oczekiwania?

news
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 8 czerwca 2023
1
Źrodło fot. The Flash, Andy Muschietti, DC Entertainment, 2023
i

Powiedzieć, że fani DC wiążą z filmem The Flash wielkie nadzieje, to jak nic nie powiedzieć. Trudno zresztą się temu dziwić, hajp wokół dzieła Andy'ego Muschiettiego jest naprawdę gigantyczny. Sama świadomość, że w widowisku ponownie zobaczymy Batmana Michaela Keatona już działa na wyobraźnię. Jeśli dołożymy do tego fakt, że produkcja będzie stanowić swego rodzaju zwieńczenie dotychczasowego DCU, otrzymujemy przepis na kasowy hit.

Czy faktycznie Szkarłatny Sprinter podbije nasze serca? O tym przekonamy się wraz z premierą filmu. Do tej pory musimy opierać się wyłącznie na recenzjach branżowych krytyków, którzy mieli już przyjemność obejrzeć The Flash.

W momencie pisania tej wiadomości na portalu Rotten Tomatoes produkcja posiada 71% pozytywnych opinii przy średniej ocen na poziomie 6,3/10 (na podstawie 93 recenzji). Z kolei w serwisie Metacritic średnia ocen The Flash wynosi 61/100 (uwzględniono 29 opinii). Wygląda, więc na to, że film powinien przypaść do gustu fanom uniwersum, ale nie należy nastawiać się na przełomowe dzieło.

Jak można było się spodziewać, w opinii dziennikarzy najjaśniejszym punktem filmu jest Michael Keaton, który „kradnie każdą scenę, w której się pojawia”. Na kilka ciepłych słów zasłużył również odtwórca tytułowej roli – Ezra Miller. Co ciekawe, w niektórych komentarzach The Flash uznawany jest nawet za najlepszy film DC od wielu lat.

Jeśli zaś chodzi o wady filmu – recenzenci uważają, że zdecydowanie najbardziej kuleje przedstawiona w produkcji historia, która jest według nich „pusta i pozbawiona treści”.

Poniżej możecie zapoznać się z fragmentami wybranych recenzji.

The Flash to najlepszy film DC w erze po Christopherze Nolanie. Ta produkcja udowadnia, że może powstać historia o superbohaterach, która jest mroczna i zarazem w tej otchłani mroku absolutnie nie przepada – David Fear (Rolling Stone).

Gościnne występy i fanserwis są w porządku, ale historia musi je wspierać, a w przypadku The Flash nie do końca tak jest – Ross Bonaime (Collider).

Oglądanie Michaela Keatona dostarcza mnóstwo zabawy, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ten film to po prostu pusty spektakl, pozbawiony treści – Catherine Gonzales (AwardsWatch).

Problematyczna gwiazda [Ezra Miller – przyp. red.] okazuje się być głównym atutem filmu, wnosząc humor, serce i wrażliwość nieczęsto spotykaną u superbohaterów na wielkim ekranie – David Rooney (The Hollywood Reporter).

Najjaśniejszym elementem filmu jest Michael Keaton, który w pełni wciela się w zmęczonego i niemal oszalałego Mrocznego Rycerza, aby zapewnić występ, którego nie sposób nie docenić – Brandon Zachary (CBR).

Ma to być jeden z ostatnich filmów starego DCU, jest to również jedna z najlepszych, dowcipna i ciepła komedia kumpelska, która zasługuje na to, by być czymś więcej niż tylko przebłyskiem – Chris Hewitt (Empire).

Chociaż mam kilka uwag i jest kilka drażniących luźnych zakończeń, The Flash jest nadal zabawnym, emocjonalnym, pełnym akcji, zadowalającym tłumy filmem, który należy do najlepszych produkcji DC, jakie kiedykolwiek powstały – Ben Pearson (Film).

Warto na koniec podkreślić, że przedstawiliśmy recenzje krytyków. Własną opinię najlepiej wyrobić samodzielnie. Okazja na to nadejdzie niedługo, ponieważ The Flash wejdzie do polskich kin już 16 czerwca.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97

Za drugoplanową rolę w tej wartej miliony dolarów klapie Arnold Schwarzenegger zarobił 25 razy więcej niż gwiazda filmu

Za drugoplanową rolę w tej wartej miliony dolarów klapie Arnold Schwarzenegger zarobił 25 razy więcej niż gwiazda filmu

Morph w X-Men '97 przejdzie drastyczną przemianę. Oto, co musisz wiedzieć o tej postaci

Morph w X-Men '97 przejdzie drastyczną przemianę. Oto, co musisz wiedzieć o tej postaci

Dakota Johnson o wrażeniach i obawach z kręcenia Madame Web. „Nie wiem, czy to w ogóle będzie dobre”

Dakota Johnson o wrażeniach i obawach z kręcenia Madame Web. „Nie wiem, czy to w ogóle będzie dobre”