Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 marca 2023, 12:50

autor: Piotr Wosik

James Gunn wyreżyseruje Superman: Legacy; plotkę potwierdził we wzruszających wpisach

Obyło się bez niespodzianek i James Gunn potwierdził, że wyreżyseruje Superman: Legacy. O powodach podjęcia takiej decyzji poinformował w emocjonalnych wpisach na Twitterze.

Źrodło fot. Człowiek ze stali, reż. Zack Snyder, Warner Bros. Pictures, 2013
i

W trakcie ogłaszania planów na nowe filmy DC James Gunn potwierdził, że pisze scenariusz do Superman: Legacy, produkcji, która ma być pełnoprawnym otwarciem nowej ery dla komiksowego uniwersum. Branżowe media spekulowały, że Gunn będzie także reżyserem projektu, ale dopiero wczoraj doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia. Poinformował o tym sam artysta, w serii – typowych dla siebie – bezpośrednich i szczerych wpisów w mediach społecznościowych.

Tak, wyreżyseruję Superman: Legacy, który ma mieć premierę 11 lipca 2025 roku. Mój brat Matt powiedział mi, że rozpłakał się, kiedy zobaczył tę datę. Zapytałem dlaczego i odpowiedział: „Stary, to urodziny taty”. Nie zorientowałem się.

Straciłem tatę blisko trzy lata temu. Był moim najlepszym przyjacielem. Nie rozumiał mnie, gdy byłem dzieckiem, ale wspierał moją miłość do komiksów i filmów. Dziś nie robiłbym tego projektu, gdyby nie on.

To była długa droga. Oferowano mi Supermana lata temu – wstępnie odmówiłem, ponieważ nie miałem na niego pomysłu, który byłby unikalny, zabawny i emocjonalny. Który zapewniłby Supermanowi godność, na jaką zasługuje.

Nieco mniej niż rok temu wpadłem na pomysł, pod wieloma względami skupiony wokół dziedzictwa Supermana. Jak zarówno jego arystokratyczni rodzice Kryptończycy oraz ci przybrani rodzice, farmerzy z Kansas, wpłynęli na to, kim jest i jakie wybory podejmuje.

Dlatego zdecydowałem się napisać scenariusz, ale wahałem się, czy reżyserować, pomimo ciągłego nagabywania ze strony Petera Safrana i innych, żebym podjął się tego zadania (przepraszam, Peter).

Sam fakt, że coś piszę, nie znaczy, że czuję to w kościach – wizualnie i emocjonalnie. Na tyle, żeby poświęcić ponad dwa lata na reżyserię, a już szczególnie czegoś tak ogromnego.

Ale, krótko mówiąc, kocham ten scenariusz i jestem niesamowicie podekscytowany, że rozpoczynamy tę podróż.

Premiera Superman: Legacy jest zaplanowana na 11 lipca 2025 roku i biorąc pod uwagę osobiste znaczenie tej daty dla reżysera, możemy zakładać, że James Gunn dołoży wszelkich starań, aby nie doszło do żadnych opóźnień.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.