Start SkyShowtime nie obył się bez problemów; co serwis powinien poprawić?

W Polsce ruszyła nowa platforma steramingowa – SkyShowtime. Debiut nie odbył się jednak bez problemów, witryna boryka się z wieloma brakami i niedociągnięciami.

news
15 lutego 2023
5
Źrodło fot. SkyShowtime.com
i

Platforma steramingowa SkyShowtime nie zainwestowała w obszerną kampanię promocyjną w Polsce, dlatego wielu mieszkańców naszego kraju nawet nie wie o jej niedawnym debiucie. Część osób, do których dotarła ta informacja, zdecydowała się na subskrypcję serwisu. Okazuje się jednak, że nowi użytkownicy muszą zmagać się z licznymi błędami, które pojawiły się na starcie.

Promocja startowa nie dla wszystkich

Chaos pojawił się już w sprawie ceny platformy. Standardowo ma kosztować 24,99 zł miesięcznie, ale z okazji debiutu w Polsce przygotowano promocję, która obniża te koszty aż o połowę. 12,49 zł miesięcznie to dobra cena, ale skorzystanie z niej okazało się problematyczne. Część klientów nie została zakwalifikowana do promocji przez system.

W dniu premiery pojawia się również rozbieżność w czasie trwania zniżki. Oficjalna strona SkyShowtime wskazuje, że obowiązuje ona do 11 kwietnia. Regulamin podawał jednak, że każdy użytkownik, który do końca marca ukończy proces rejestracji, będzie mógł skorzystać z promocji. Błąd został jeszcze tego samego dnia zmieniony (via Wirtualnemedia).

Wiele błędów na wielu urządzeniach

Z aplikacji platformy można korzystać na różnych urządzeniach: telefonach, tabletach oraz telewizorach. Jeszcze przed debiutem Internet obiegła wiadomość, że aplikacja nie jest dostępna na telewizorach firmy Samsung. Serwis stanął na wysokości zadania i 14 lutego, w dniu premiery, udostępnił aplikację dla użytkowników tych urządzeń.

Subskrybenci donoszą jednak, że pojawiły się inne trudności. Między innymi właściciele telewizorów Sony mają problem z instalacją aplikacji. Dodatkowym utrudnieniem jest bardzo powolne uruchamianie aplikacji SkyShowtime na niektórych urządzeniach, szczególnie tych z systemem operacyjnym Android TV. Zgłaszane są również problemy z logowaniem oraz odtwarzaniem treści w przeglądarce Firefox. Inni mieli trudności z założeniem konta i podłączeniem karty płatniczej przez telefon.

Ogromne braki w katalogach

Pojawia się wiele niezadowolonych głosów w sprawie katalogu SkyShowtime. Dla przykładu serwis oferuje tylko jeden sezon serialu Dexter, za to za pośrednictwem Canal+ online można zobaczyć aż osiem sezonów tej produkcji. Californication nie jest dostępny w polskiej wersji językowej, trzeba zadowolić się napisami.

Nietypowy jest również fakt dodawania odcinków raz w tygodniu. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale platforma zdecydowała się na taki krok w przypadku tytułów, których sezony zakończyły się pewien czas temu w USA. Tak jest między innymi z serialem Tulsa King. Na polski serwis trafiły tylko trzy odcinki produkcji z Sylvesterem Stallone’em, a kolejne będą pojawiać się w następnych tygodniach.

Oferta jest niepełna i brakuje w niej wielu produkcji wytwórni, które wydawałoby się, że powinny się tam znaleźć. Zwłaszcza oferta Paramount+ jest pozbawiona wielu filmów i seriali oczekiwanych przez subskrybentów.

SkyShowtime to nowość, która może zagrozić konkurencyjnym platformom, jeśli zostaną poprawione największe błędy. Na ten moment marka nie jest jeszcze rozpoznawalna, ale posiada w swojej ofercie naprawdę ciekawe widowiska, co może przyciągnąć kolejnych subskrybentów.

POWIĄZANE TEMATY: VoD SkyShowtime Dexter

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

Borys Szyc jako czterdziestoletni playboy w polskim serialu SkyShowtime. Zobacz zwiastun

Borys Szyc jako czterdziestoletni playboy w polskim serialu SkyShowtime. Zobacz zwiastun

Netflix pokazał, jak korzystać z konta w więcej niż jednym miejscu

Netflix pokazał, jak korzystać z konta w więcej niż jednym miejscu

Dziś na HBO Max premiera kontrowersyjnego serialu od twórcy Euforii

Dziś na HBO Max premiera kontrowersyjnego serialu od twórcy Euforii

Henry Cavill i Anya Chalotra zawalczyli o właściwe pokazanie relacji Geralta i Yen w Wiedźminie

Henry Cavill i Anya Chalotra zawalczyli o właściwe pokazanie relacji Geralta i Yen w Wiedźminie

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 2-4 czerwca 2023 roku