Star Wars wprowadziło nowy miecz świetlny, przy którym broń Dartha Maula wygląda nudno

Podwójny miecz świetlny Dartha Maula jest jedną z najlepiej wyglądających broni w świecie Gwiezdnych wojen. Pojawił się jednak konkurent, który ma szansę zdetronizować „króla”.

science fiction
12 maja 2023
9
Źrodło fot. Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów; George Lucas; 2008
i

Uniwersum Star Wars jest po brzegi wypełnione postaciami, które korzystają z ikonicznych broni – mieczy świetlnych, które mogą mieć różny kolor. W kanonie istnieją również użytkownicy posługujący się dwoma klingami, bądź też podwójnym ostrzem.

Star Wars wprowadziło nowy miecz świetlny, przy którym broń Dartha Maula wygląda nudno - ilustracja #1
Źródło fot.: Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo; George Lucas; Lucasfilm; 1999

Do niedawna jednym z najbardziej znanych posiadaczy ostatniego z wymienionych mieczy był Darth Maul. Kultowy złoczyńca wraz ze swoją bronią przysporzył bohaterom wielu problemów. Jednak przy nowym mieczu świetlnym, wprowadzonym w drugim sezonie Star Wars: Visions, wygląda on bardzo nudno.

Uwaga! Tekst zawiera spoilery związane z serialem Gwiezdne wojny: Wizje.

W premierowym odcinku wyżej wymienionej animacji pokazano historię zbuntowanej uczennicy Sithów, która stara się wymknąć swojemu dawnemu mistrzowi. Zamiast wieść spokojne życie na odległej planecie, Lola jest zmuszona do ponownego opierania się Ciemnej Stronie Mocy, co kończy się pojedynkiem z Sithem (via Screen Rant).

Początkowo Lola opiera się atakom swojego mistrza przy użyciu żółtego miecza świetlnego. Jej dawny mentor zauważa jednak, że jest to nowa konstrukcja, która różni się od tej, jaką jego protegowana dzierżyła u jego boku. W pewnym momencie bohaterka zapala drugą połowę swojego ostrza, która jednak nie przybrała żółtej barwy, a czerwoną, stając się prawdopodobnie najbardziej unikalną bronią w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Star Wars wprowadziło nowy miecz świetlny, przy którym broń Dartha Maula wygląda nudno - ilustracja #2
Źródło fot.: Star Wars: Visions; Disney+; 2023

Co tak naprawdę oznacza wprowadzenie podwójnego miecza z różnym zabarwieniem? Symbolizuje on równowagę, którą osiągnął jego posiadacz. Lola w Star Wars: Visions udowodniła, że kroczy własną ścieżką i nie jest już w żadnym stopniu Sithem. Szkoda, że prawdopodobnie podobnej sytuacji nie zobaczymy w głównych produkcjach, należących do uniwersum Gwiezdnych wojen.

Animacja, w której wprowadzony został wyżej przedstawiony miecz, nie należy bowiem do oficjalnego kanonu. Oznacza to więc, że historie pokazane za jej pośrednictwem nie należą do tego samego świata, co te znane z filmów, seriali, książek, gier i komiksów.

Niemniej jednak antologia Star Wars: Visions to kawał porządnie wykonanej roboty. Każdy odcinek wprowadza kilka nowości, które śmiało mogłyby zostać wykorzystane w produkcjach należących do głównego nurtu. Kto wie, być może osoby odpowiedzialne za dalszy rozwój Gwiezdnych wojen zdecydują się na skorzystanie z niektórych z nich.

Na koniec przypominamy, że Star Wars: Visions można obejrzeć na platformie Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Temu Jedi ze Star Wars George Lucas nie pozwolił przeżyć Rozkazu 66

Temu Jedi ze Star Wars George Lucas nie pozwolił przeżyć Rozkazu 66

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Mark Hamill ma genialną odpowiedź na wytknięty błąd z Powrotu Jedi

Mark Hamill ma genialną odpowiedź na wytknięty błąd z Powrotu Jedi

Internautka przewidziała zakończenie Sukcesji, dzięki znajdującej się na widoku wskazówce

Internautka przewidziała zakończenie Sukcesji, dzięki znajdującej się na widoku wskazówce