Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 listopada 2021, 14:16

Disney kasuje serial Gwiezdne wojny z powodu Giny Carano

Zwolnienie Giny Carano najpewniej pogrzebało jeden z nowych projektów Disneya. Wygląda bowiem na to, wytwórnia skasowała serial Star Wars: Rangers of the New Republic.

Disney nie kryje się z planami ekspansji Gwiezdnych wojen poza kina, czego efekty mogliśmy zobaczyć w ostatnich latach. Jednakże obok (nie)szczęśliwie wydanych dzieł są też takie, które najpewniej nigdy nie ujrzą światła dnia. Do listy tychże możemy dopisać najwyraźniej skasowany serial Star Wars: Rangers of the New Republic.

Zapowiedziana rok temu seria miała być jednym z nowych projektów (obok Ahsoki), w którym zobaczymy postacie z popularnego Mandalorianina. Jednak nie minęły nawet trzy miesiące, a Disney zwolnił Ginę Carano, która jako Cara Dune miała grać ważną rolę w Rangers of the New Republic. Nie było jasne, jak wpłynie to na przyszłość serialu.

Niestety, najwyraźniej Disney całkowicie zrezygnował z projektu. Kathleen Kennedy – prezes wytwórni Lucasfilm – poinformowała w wywiadzie z czasopismem Empire Magazine, że z powodu kontrowersji wokół Giny Carano prace nad Rangers of the New Republic zostały zawieszone. Pół biedy, gdyby to było wszystko. Jednak Kennedy dodała, że jak dotąd nie powstał „żaden scenariusz ani nic podobnego”, a to, co planowano z myślą o tym serialu, zobaczymy na przykład w kolejnych odcinkach The Mandalorian (via ComicBook.com).

Takie przedstawienie stanu projektu nie daje większych nadziei na jego zrealizowanie. Już sam brak skryptu po ponad roku od zapowiedzi jest znaczący. Fakt, iż Disney otwarcie mówi o „wchłonięciu” planowanej zawartości Rangers of the New Republic przez inne serie, to niemal ostateczne potwierdzenie, że wytwórnia nie zamierza inwestować w ten serial.

kalendarz wiadomości
2021
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

28

29 30        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.