Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 kwietnia 2022, 15:30

Sonic 2 w błyskawicznym tempie zarobił miliony dolarów

Sonic 2: Szybki jak błyskawica jest jednym z najlepszych filmów Paramount Pictures od wielu lat. Animowana przygoda w jeden tydzień wyprzedziła wielkie blockbustery, w tym Morbiusa z Jaredem Leto.

Źródło: YouTube / Paramount Pictures, Sonic the Hedgehog 2 (2022) - "Official Trailer" - Paramount Pictures

Paramount Pictures wiedziało, co robi, gdy zatrudniało Jima Carreya oraz Bena Schwartza do wystąpienia w filmie Sonic. Szybki jak błyskawica. Obaj panowie spisali się bardzo dobrze i teraz ponownie przyciągnęli masę fanów do kin. Może to zwiastować sukces nadciągającej trzeciej części oraz spin-offu.

Sonic 2: Szybki jak błyskawica filmem wartym miliony

Już podczas amerykańskiej premiery Sonica 2: Szybki jak błyskawica można było zauważyć, że ludzie pokochali nowy film. Na portalach takich jak Rotten Tomatoes recenzenci dali noty w okolicach 60%, a fani prawie 100%. Pierwszy tydzień w kinach tylko potwierdził trend, ponieważ film pobił wszelkie oczekiwania zarabiając aż 71 milionów dolarów.

Jest to najlepszy start Paramount Pictures od premiery Transformers: Wiek zagłady z 2014 roku. Jednocześnie jest to najbardziej dochodowe otwarcie dla filmu na podstawie gry wideo. Poprzedni rekord należał do Sonica. Szybki jak błyskawica, więc w tym momencie mamy do czynienia z walką z samym sobą.

Box office w Stanach Zjednoczonych należał do Sonica

Potwierdziły się przewidywania recenzentów, że Sonic 2: Szybki jak błyskawica będzie idealnym filmem dla rodzin. Wynik 71 milionów dolarów został zdobyty w weekend w dniach 8 – 10 kwietnia, czyli wtedy, kiedy większość osób ma wolne i może ze swoimi najbliższymi spędzić czas. W ten sposób film zdobył pierwsze miejsce na liście box office, zostawiając daleko w tyle konkurencję, czyli tak, jak by zrobił to sam Sonic.

Mniej zadowoleni mogą być twórcy Morbiusa z Jaredem Leto w roli głównej. Mimo przyzwoitego startu w pierwszym tygodniu, to w drugim na film udało się około 74% mniej osób i na ten moment łączny przychód wynosi 57 milionów dolarów.

Sonic 2: Szybki jak błyskawica znajduje się na prostej drodze, aby stać się jednym z najbardziej dochodowych filmów animowanych w historii. Należy pamiętać, że obecne spore wyniki dotyczą wyłącznie Stanów Zjednoczonych, a Sonic był zawsze bardzo popularny w Europie. Przypominamy, że premiera w Polsce będzie miała miejsce 22 kwietnia 2022 roku.

kalendarz wiadomości
2022
kwiecień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2

3

4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23

24

25 26 27 28 29 30
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.