Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 stycznia 2023, 12:33

autor: Weronika Morozewicz

Showrunner Rodu smoka ponoć odszedł, bo HBO nie chciało zatrudnić jego żony

Miguel Sapochnik w sierpniu minionego roku zrezygnował z dalszej pracy nad Rodem smoka. Nagłe zmiany za kulisami serialu prawdopodobnie wynikały ze sporu showrunnera ze stacją HBO, który dotyczył jego żony.

Źrodło fot. Ród smoka, Ryan J. Condal i Miguel Sapochnik, HBO, 2022
i

Informacja o odejściu Miguela Sapochnika z produkcji Rodu smoka pojawiła się jeszcze przed finałem pierwszego sezonu. Jego nagła rezygnacja spotkała się z dość dużym zaskoczeniem, jako że był on związany z uniwersum George’a R.R. Martina od lat, jeszcze przed powstaniem sequela. Sapochnik wcześniej wyreżyserował niektóre z najlepiej ocenianych i pamiętnych odcinków Gry o tron, takie jak Bitwa bękartów czy Długa noc.

HBO Max kupisz tutaj

Obecnie wiemy, że Ród smoka prawdopodobnie stracił swojego współtwórcę przez zaistniały konflikt z samym szefostwem HBO. Sapochnik chciał, aby jego żona, Alexis Raben, nadal pełniła rolę producentki w nadchodzącym, drugim sezonie serialu. Warto wspomnieć, że w produkcji kobieta wystąpiła także przed kamerą i zagrała Talyę, damę dworu królowej Alicent Hightower.

Jednak pomysł Sapochnika nie spotkał się z pozytywną odpowiedzią – HBO odmówiło reżyserowi po stwierdzeniu, że Raben nie ma odpowiedniego doświadczenia. Mimo że stacja zatrudniła mediatora, aby wspólnie dojść do jakiegoś porozumienia, Sapochnik z żoną finalnie zrezygnowali z dalszej współpracy przy Rodzie smoka.

Jak będzie wyglądał drugi sezon Rodu smoka?

Choć serial stracił jednego z oryginalnych twórców, miejsce showrunnera w drugim sezonie u boku Ryana Condala zajmie Alan Taylor. Pojawi się on nie tylko w roli producenta. Podobnie jak w Grze o tron stanie za kamerą niektórych z przyszłych odcinków serii.

Jeśli nadchodzący sezon będzie kontynuował wątki z powieści Ogień i krew George’a R.R. Martina, prawdopodobne jest, że kolejne odcinki ukażą jedne z ważniejszych postaci, jak Cregan Stark, Lord Winterfell i namiestnik króla po Tańcu Smoków. Condal dodatkowo potwierdził, że w drugim sezonie nie zobaczymy aż tak dużych przeskoków w czasie, jak do tej pory.

Nadchodzące widowisko ma powrócić najwcześniej w 2024 roku. Pierwszy sezon Rodu smoka możemy w pełni obejrzeć na platformie HBO Max.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki fakty historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług których oferty prezentowane są powyżej.

kalendarz wiadomości
2023
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob

1

2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.