Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 lipca 2022, 15:57

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Czy Ród smoka bazuje na książce?

Serial Ród smoka ma zadebiutować za niecały miesiąc. Czy jak w przypadku Gry o tron, House of the Dragon będzie opierał się na książkach George’a R. R. Martina?

Źródło: HBO Max / materiały promocyjne

Ród smoka polską premierę będzie miał 22 sierpnia. Jest to prequel Gry o tron, a jego akcja ma toczyć się około 200 lat przed wydarzeniami ze wspomnianego serialu. Historie powstawania obu tych tytułów są dość podobne, House of the Dragon bowiem również bazuje na książce George’a R. R. Martina. Jeśli wyczekujecie premiery serialu, możecie przeczytać Ogień i krew, co lepiej wprowadzi was w historię Rodu smoka.

HBO Max kupisz tutaj

Kroniki rodu Targaryen

Książka Ogień i krew ukazała się 20 listopada 2018 roku. Nie jest ona powieścią, jak Gra o tron, została ona napisana w formie kroniki. Ta typowa dla średniowiecza forma przekazywania treści okazuje się być idealną opcją przedstawiania wydarzeń ze świata Gry o tron. Podczas czytania dodaje sporo do klimatu, dzięki czemu takie doświadczenie może wydawać się trochę bliższe rzeczywistości niż zwykła powieść. Sam Ogień i krew miał początkowo być jedną książką, ale treści było tak dużo, że Martin zdecydował podzielić ją na dwa tomy. Pierwszy z nich składa się z dwóch części. Wydanie drugiego tomu jest w planach, chociaż nie ma jeszcze dokładnej daty premiery.

Pierwsza część Ognia i krwi opisuje początki rodu Targaryen, okresu, kiedy dopiero zaczynali opanowywać Westeros z pomocą smoków. Ta część opisuje sto pierwszych lat panowania owego rodu, od historii Aegona Zdobywcy do rządów Viserysa I. Książka jest świetnym wprowadzeniem do Rodu smoka, dlatego jeśli serial byłby początkiem waszej przygody z Grą o tron, warto po nią sięgnąć przed jego obejrzeniem.

Taniec ze smokami a część druga kroniki

Jeżeli nie chcecie spoilerować sobie Rodu smoka, najlepiej zapoznajcie się jedynie z pierwszą częścią Ognia i krwi. Druga bowiem szczegółowo opisuje słynny Taniec Smoków, czyli walkę o władzę między dziećmi Viserysa I. A ze zwiastunów i innych materiałów promocyjnych House of the Dragon wiadomo nam, że ta wojna wewnątrz rodu będzie motywem przewodnim serialu. Jeśli nie chcecie wiedzieć, kto wygra walkę o władzę, zrezygnujcie z drugiej części Ognia i krwi.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

kalendarz wiadomości
2022
lipiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.